241. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-713]
Vízmerítő cserpák
Nógrád, 20. sz. eleje, faragott, vésett fa, réz pánttal
681. tétel
Borotvatok
Alföld, 1897, faragott fa, vésett díszítéssel, felirattal
682. tétel
Víztartó kobak
Somogy megye, 20. sz. eleje, karcolt, színezett díszítésű dísztok
683. tétel
Borotvatok
Alföld, 1888, faragott fa, "MJ" és "VJ" (Vida József) monogrammal, karcolt, virágos díszítéssel, szaru nyelű borotvával
684. tétel
Balta
Erdély, 19. sz. első fele, vésett díszítésű kovácsolt vas, fa nyéllel
685. tétel
Kanász bot
Buzsák, 1948, faragott fa
686. tétel
Kanász balta
Felvidék, 19. sz. második fele, réz berakásos kovácsolt vas, rózsafa nyéllel
687. tétel
Juhász bot
Somogy megye, 20. sz. eleje, faragott, vésett díszítésű rózsafa, csont (szarv) fogóval, Kapoli Antal munkája
688. tétel
Csapda
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas
689. tétel
Kolomp, 4 db
Alföld, 19. sz. vége, vaslemez, sérült
690. tétel
Kenderfésű, 2 db
Erdély, 1903, fa és kovácsoltvas, "Kis Zsófia" felirattal, sérült
691. tétel
Csévélő készlet, 6 db-os
Nógrád megye, 19. sz. vége, bükkfa, kovácsoltvas
692. tétel
Dézsa
Erdély, 1868, egy fából faragott fa, vésett díszítéssel
693. tétel
Máktörő vas, 6 db
19. sz. vége, kovácsoltvas
694. tétel
Párna, 5 db
Erdély, 19. sz. vége, vászon alapon keresztszemes és írottas hímzéssel
695. tétel
Párna, 5 db
Erdély, 19. sz. vége, vászon alapon keresztszemes hímzéssel
696. tétel
Ágyterítő
Dunántúl, 20. sz. eleje, vászon alapon pamutszál hímzéssel
697. tétel
Párnavég, 3 db
Erdély, 1900 körül, vászon alapon pamutszál hímzéssel, kettő darab "BE" monogrammal
698. tétel
Női ing
Szalánta, 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses vászon
699. tétel
Főkötő, 3 db
Nógrád megye, 20. sz. eleje, hímzett, fémszálas textil
700. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-713]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS