241. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
701-713
Párna, 2 db
Maros megye, 1900 körül, vászon alapon keresztszemes hímzéssel, egyiken "Nagy" felirattal
701. tétel
Blúz
Erdély, 1922, vászon, varrottas díszítéssel
702. tétel
Női ing
Mohács, 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses vászon
703. tétel
Falvédő
szász, 1884, "Sopfia Möfer in Jahr 1884" felirattal, vászon alapon pamutszál díszítéssel
704. tétel
Falvédő
Baja környéke, 20. sz. eleje, hímzett gyapjú szőttes
705. tétel
Főkötő, 3 db
Nógrád megye, 20. sz. eleje, hímzett, fémszálas textil, sérült
706. tétel
Öv
Máramaros környéke, 20. sz. eleje, díszített, hímzett bőr
707. tétel
Bujka
Kalotaszeg, 1900 körül, női posztó kabát, hímzett és üveggyöngy díszítéssel, bársony szegéllyel, kis sérüléssel
708. tétel
Szoknya és kötény
Nógrád megye, 20. sz. eleje, hímzett selyem
709. tétel
Kékfestő dúc, 2 db
magyar, 19. sz. vége, fa és fém
710. tétel
Nyakék
Közel-Kelet, 20. sz. első fele, fém, gyöngy, színes üvegpaszta díszítéssel
711. tétel
Gyermek ing és blúz
Baranya megye, 20. sz. eleje, hímzett vászon és csipke
712. tétel
Kékfestő dúc, 33 db
magyar, 1900 körül, faragott fa és fém, 25 db virágmintás, 8 db monogramos
713. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
701-713
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS