Parfés kanál, 6 db
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Klein Mózes mesterjegy, sima angol fazon, doboz nélkül
1501. tétel
Tálaló, 6 db - os
Bécs, 1872-1922 közötti hitelesítő jegy, ezüst nyél és vésett maratott acél felső részek, Ferdinand Babitsch mesterjegy, Neuwirth I. 83.
1502. tétel
Csésze és alj, 12 db
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Polgár Kálmán mesterjegy, belül aranyozás nyomával, plasztikus díszszegéllyel, eredeti üvegbetétekkel
1503. tétel
Gyertyatartó pár
1504. tétel
Karaffa pár
Pest, 1872-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Bachruch Antal mesterjegy, színtelen csiszolt üveg, margarétás díszítésű szerelékkel, apró hibával
Füles tálca
Bécs, 1872-1922 közötti hitelesítő jel, 800 ezrelékes ezüst, Lippa et Co mesterjegy, áttört meanderszalagos perem, fülön is körbefutó gyöngysor szegély, apró sérüléssel
1507. tétel
Karaffa
német, 1888 utáni hold korona fémjel, 800 ezrelékes ezüst, áttört szőlőindás nyak, Bachruch forgalmazó jel és fazonszám: N 8556, színtelen, maratott üveggel
1508. tétel
Tálca
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Laczkó Testvérek mesterjegy, ovális, hengerelt forma, vésett, poncolt szegéllyel, egyedi, stilizált növényi díszítéssel
1509. tétel
Íróasztali készlet
Bécs, 20. sz. eleje, Josef Hoffman, Wiener Werkstätte, ezüstözött fém, öntött üveg tintatartókkal, (egyik sérült), j.k.: Wiener Werkstatte Made in Austria bélyegző, "HJ." mesterjegy
1510. tétel
Kávéskészlet
angol (?), 1920 körül, ezüstözött fém, G. UNION bélyegzővel és A. S. készítőjellel, golyó lábakon álló hasábtestek hullámzó szegéllyel, össz.: 3 db
1511. tétel
Karaffa
osztrák vagy német, 19. sz. vége, ón, szecessziós szederindás díszítéssel, jelzet nélkül, kis sérüléssel
1512. tétel
Kínáló
osztrák (?), 1910-1920 körül, szecessziós ón öntvény, áttört bogyós-leveles díszítéssel, eredeti sárgaréz betéttel, j.n.
Aufsatz
osztrák, 1910-20 körül, szecessziós ón öntvény, íves fülekkel, muskátli díszítéssel, eredeti sárgaréz betéttel, j.n., vésett W. SZ. tulajdonosi monogrammal
1515. tétel
Asztalközép
Bécs, 20. sz. eleje Wiener Werkstätte, szürkefém öntvény a múzsák alakjaival, eredeti csiszolt üvegbetéttel, talpán WMF bélyegzővel, sérült üveg, talp cinnel forrasztva
1516. tétel
Teáskanna állványzattal
osztrák (?), 1920 körül, Argentor bélyegzővel, sárgaréz bevonatú alpakka, "AS." készítőjellel, szecessziós díszítéssel, fa tetőgombbal, nádfonatos füllel, égő kupakja hiányzik
1517. tétel
Teáskanna állványzattal
osztrák (?), 1920 körül, sárgaréz bevonatú alpakka, j.n., szecessziós állványzattal, babérkoszorú motívummal, fa tetőgombbal, nádfonatos füllel
1518. tétel
Emlékpohár
Pest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Morócz Gábor mesterjegy, kettős kereszt, hármas halmon, "Az önzetlen hazafinak" felirattal
1519. tétel
Illatszeres üveg
Pest, 1872-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst kupakon Bachruch Antal mesterjegy, színtelen csiszolt üveg