Pipa
magyar, 19. sz. közepe, faragott tajtékkő, ezüst kupakja sérült, szár nélkül
1081. tétel
Pipa
magyar, 19. sz. első fele, faragott tajtékkő, ezüst kupakkal: 13 latos antik ezüst 1827, szár nélkül
1082. tétel
Pipa
Nagyvárad, 19. sz. első fele, faragott diófa, 13 latos antik ezüst kupakkal, Hajdú-Bihar megye címere, Kinizsi és magyar címer
1083. tétel
Pipa
magyar, 19. sz. közepe, faragott tajtékkő, réz kupakja javított, szár nélkül
1084. tétel
Katonai lovassági pisztoly
francia, 19. sz. eleje, elöltöltős, kovás hadi pisztoly, fa markolat bronz szerelékkel, jelzésekkel
1085. tétel
Lovassági pisztoly
Osztrák-Magyar Monarchia, 19. sz. közepe, Lorenz típusú fegyver, elöltöltős, csappantyús szerkezettel
1086. tétel
Díszbuzogány
Indo-perzsa, 1800 körül, ezüsttel tausírozott vas
1087. tétel
Jatagán, 3 db
Balkán, 1820 körül, acél penge, csont markolattal, az egyiken ezüst sodort szál díszítéssel, korall és festett viasz berakással, sérült, hiányos
1088. tétel
Szablya
perzsa - török, 18. sz., csont markolattal, ezüst lemez díszítéssel, bőr tokban, kis sérülésekkel
1089. tétel
Gránátos tiszti szablya
osztrák, 18. sz. második fele, acél penge, bőr és sodort fémszál borítású fa markolat, bronz szerelékkel, sérült
Legénységi kard
osztrák, 1845-ös típusú, acél penge, bőr borítású fa markolattal, eredeti hüvelyében, a pengén "WBC 9" jelzettel, penge sérült és kisebb sérülésekkel