Szőttes
magyar, 20. sz. közepe, kilim technikával
201. tétel
Perzsa "Szenné" szőnyeg
20. sz. eleje, sérült
202. tétel
Kaukázusi "Medalionos Karabagh" szőnyeg
1900 körül, gördesz csomózás, foltos
203. tétel
Türkmén "Yomud-Engsi" szőnyeg
19. sz. vége, szenné csomózás, kopott
204. tétel
Hangszer
Etiópia, 20. sz. első fele, faragott fa, bőr
205. tétel
Lándzsa
Közép-Amerika, 20. sz. közepe, egzotikus fa, háncs és madártoll díszítéssel
206. tétel
Kürt
Tibet, 19. sz., trébelt, ezüstözött fém
207. tétel
Jelvény és kitüntetés, 7 db
208. tétel
Tőrbot
angol (?), 20. sz. első fele, faragott fa, acél szuronnyal, sárgaréz zárógyűrűvel
209. tétel
Láncos buzogány, 2 db
magyar, 20. sz. eleje, öntöttvas, fa nyéllel
210. tétel
Szablya
magyar (?), 19. sz. közepe, kovácsoltvas markolat, solingeni acél penge, hüvely nélkül, kis sérülésekkel
211. tétel
I. világháborús utászkard
Osztrák-Magyar Monarchia, acél penge, fa markolattal
212. tétel
Ostyatartó
balkán, 19. sz. vége, réz, trébelt díszítéssel
213. tétel
Tálka
Közel-Kelet, 20. sz., sárgaréz, vésett díszítéssel, kis sérüléssel
214. tétel
Ópium mérleg
Ázsia, 1900 körül, csont tartón réz súly és tányér, fa tokban
215. tétel
Dobozka
19. sz., teknőspáncél test, sárga és vörösréz intarziával díszítve, kis sérüléssel
216. tétel
Pipa
angol, 20. sz. első fele, ún. lopótök (calabash) típus, faragott tajtékkő pipacsésze, pereme csorbult, későbbi olasz, RO-EL márkájú állványzat mahagóni fából
217. tétel
Munkás Európa bajnokság, 1947
plakett márványtáblán, Ludvig BP. jelzettel, zománc díszítéssel
218. tétel
Doboz
magyar, 1900 körül, bőrrel bevont fa, "R.J." monogrammal
219. tétel
Hamutál
20. sz. eleje, csiszolt ónix, kis sérüléssel