Díszváza
német, 19. sz. második fele, fehér biszkvit porcelán, sárgaréz szerelékkel, Helena és Paris találkozása Jacque Luis David festménye után, kis sérüléssel
21. tétel
Tintatartó
magyar, 20. sz. eleje, erezetes fekete márvány és sárgaréz, üveg betétekkel, egyik zsanér javított, másik sérült
22. tétel
Tintatartó
német, 20. sz. eleje, aranyozott porcelán, 2 db üveg betéttel, kis hibával, üvegen apró csorbulással
23. tétel
Porcelánkép
osztrák, 19. sz. vége, festett porcelán, sérült
24. tétel
Mária Magdolna
német, 1900 körül, festett porcelán lap, ho.: P. M. monogrammal, kis kopással
25. tétel
Csésze
Berlin, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján, aranyozása kissé kopott
26. tétel
Bonbonier
Herend, 20. sz. második fele, festett porcelán, rózsaszín Apponyi dekorral, aranyozással, talpán jelzett
27. tétel
Talpas kínáló
német, 20. sz. eleje, von Schierholz Porcelánmanufaktúra, festett, aranyozott, áttört porcelán, jelezve az alján, egyik láb ragasztott, kopott
28. tétel
Kaspó
Herend, 20. sz. második fele, festett porcelán, plasztikus kosfej alakú fülekkel, talpán jelzett
29. tétel
Váza
Herend, 20. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, talpán kék gyári jelzet
30. tétel
Fedeles díszváza
német, 20. sz. első fele, festett, aranyozott porcelán, "Fraureuth" jelzéssel
31. tétel
Tintatartó
Herend, 20. sz. közepe, aranyozott, festett porcelán, talpán kék gyári jelzet és masszába nyomott Herend 7825, restaurált
32. tétel
Kaspó talpazaton
33. tétel
Sótartó
Herend, 19. sz. második fele, festett porcelán, talpán masszába nyomott HEREND és MF bélyegző, kínai figura, tálka rész kiegészítés
Szószos tál
Herend, 1946, festett porcelán, virágos dekorral, talpán máz feletti kék jelzet, Herend benyomott bélyegző és karcolt 2222 formaszám, kanál nélkül
36. tétel
Kutya
német, Ens, 20. sz. első fele, festett porcelán, jelzett
37. tétel
Tacskó
Herend, 20. sz., Vastagh György terve alapján, alján benyomott Herend jelzéssel, restaurált