Kínálótál
magyar, 20. sz. közepe, festett, mázas kerámia, alján masszába nyomott 4273-as formaszám és ismeretlen szignós pecsét, kis sérüléssel
41. tétel
Kanna és tányér
1960-as évek, a kanna: Gorka Géza munkája, festett mázas kerámia, jelezve az alján, tányér: folyatott mázas kerámia, talpán: Beckk (?) jelzettel, sérült
42. tétel
Váza
Gorka Géza, Nógrádverőce, 1960 körül, zsugor mázas kerámia, j. az alján: Gorka, sérült
43. tétel
Váza
Gorka Géza, Nógrádverőce, 1960 körül, mázas kerámia, jelezve az alján: Gorka
44. tétel
Tányér, 2 db
görög, 20. sz. második fele, aranyozott, festett porcelánfajansz, jelzett az alján
45. tétel
Váza
Gorka Géza, Nógrádverőce, 1960 körül, repesztett mázas kerámia, j. az alján: Gorka, sérült
46. tétel
Váza
Gorka Géza, Nógrádverőce, 1960 körül, repesztett mázas kerámia, j. az alján: Gorka IV., sérült, javított
47. tétel
Tányér, 2 db
Gorka Géza, Nógrádverőce, 1940 körül, mázas kerámia, egyik sérült
48. tétel
Váza
magyar, 20. sz. első fele, ökörvérmázas fehércserép, kis sérüléssel
49. tétel
Dísztányér, 5 db
Zsolnay gyár, Pécs, 19. sz. vége, mázas keménycserép, benyomott jelzettel, 6997-es formaszámmal, 2 db kis sérüléssel
50. tétel
Zsírosbödön
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. eleje, mázas keménycserép, j.n., kis sérüléssel
51. tétel
Mustáros edény
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, mázas kerámia, alján benyomott "Zsolnay, Pécs, 246" jellel, kis sérüléssel
52. tétel
Ékszertartó (asztaldísz)
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. második fele, fémesen maratott eozinmázas porcelánfajansz, hárompajzsos, öttemplomos jel
53. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, eozinmázas fehércserép, alján öttornyos jelzéssel
54. tétel
Süteményes tál
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, mázas keménycserép, fazonszám: 369, jelezve a Testvérek jelével
55. tétel
Füles kancsó
holland, 20. sz. eleje, mázas cserép, festett szecessziós motívummal, jelezve az alján: Plateelbakkerij Haga, Purmerend Holland 1008 K