Fali- és bútordísz, 8 db
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas kerámia, j.n.
1001. tétel
Falicsempe, 4 db
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas kerámia, egy darabon jelzett: masszába nyomott "öt templom" és Zsolnay, kis sérüléssel
1002. tétel
Váza
1003. tétel
Kaspó
Zsolnay-gyár, Pécs, Mack Lajos terve, 1906, savmaratott eozinmázas fehércserép, jelzett az alján: domború körpecsét, formaszám: 3802
1004. tétel
Dísztál
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, eozinmázas fehércserép, masszába nyomott TJM családi jelzettel, formaszám: 470, 7-es méretszámmal
1005. tétel
Dísztányér
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890, festett fehércserép, jelezve az alján: máz alatti kék öttornyos pecséttel és TJM családi jelzettel, formaszám: 470
1006. tétel
Díszváza
Johan von Scwarz Norica, Nürnberg, 1900 körül, Karl Sigmund Luber terve, festett fehércserép, jelezve az alján: Norica Nürnberg, J.V.S., formaszám: 2354, javított
1007. tétel
Szenteltvíztartó eredeti tervrajzával
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje, mázas porcelánfajansz, 60-as formaszámmal, 60-as gyári tervrajzzal
1008. tétel
Zsolnay Vilmos falikép
1009. tétel
Fali tál
Musterschütz, 20. sz. első fele, festett fajansz, bélyegzett jelzéssel és 5571 formaszámmal, berber harcos plasztikus alakjával
1010. tétel
Pásztorlány és halászfiú
Horváth Géza (Hódmezővásárhely, 1879 - Budapest, 1948) terve, festett kerámia, j.a talpon Horváth Géza, apró sérüléssel
1011. tétel
Falikép - Angyali üdvözlet
Budapest, 1900 körül, Ligeti Miklós Kerámia műhelye, festett, mázas cserép, L' Annuziazione Botticelli felirattal, jelezve a hátoldalán, sérült, restaurált
1012. tétel
Kaspó
olasz, 20. sz. eleje, festett, aranyozott porcelán, nárciszokkal díszítve, j. a perem alatt: G. Fieravino
1013. tétel
Fejkendős asszony
Zsolnay-gyár, Mihály Rezső terve, 1920 körül, mázas fehércserép, alján fehér domború körpecsét, formaszám:8434, j.j.l.: M R
1014. tétel
Legényke korsóval
Zsolnay-gyár, Pécs, Mihály Rezső terve, 1920 körül, mázas fehércserép, jelezve az alján: domború fehér körpecsét, formaszám: 8539, restaurált
1015. tétel
Csikós
magyar, 20. sz. eleje, mázas cserép, j.n.
1016. tétel
Fedeles bonbonier
magyar, 1927, festett kerámia, tetején solymász alakjával, jelezve az alján és a fedél belsejében: masszába nyomott OMK II. jellel és 1927 évszámmal
1017. tétel
Falikép - Szent György és a sárkány
Budapest, 1900 körül, Ligeti Miklós Kerámia műhelye, festett, mázas kerámia, jelezve a hátoldalán: masszába nyomott jellel, kis sérüléssel
1018. tétel
Tete-a-tete készlet, 5 db-os
Hüttl Tivadar, 1940 körül, festett porcelán, jelezve az alján
1019. tétel
Váza
Mihály Rezső (1889-1972) terve, 20. sz. első fele, festett fehércserép, formaszám: 21, restaurált