239. Műtárgyak, bútorok és szőnyegek
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
Füstölőtartó
Kína, 20. sz. eleje, sárgaréz, áttört díszítésű fedelén Fo oroszlánnal, alján visszadatált Xuande jelzettel
841. tétel
Dísztál
Japán, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, imari stílusú dekorral, Fo oroszlán fejekkel, fém pántolással, apró mázhibával
842. tétel
Könyv, 3 db
Japán, 17. sz., Szamurájok története illusztrációkkal, fametszet, rizspapír, papírtáblás kötésben, hátlapon gyűjteményi pecsétek, 30/27-28-29. füzet, kis sérülésekkel
843. tétel
Váza
844. tétel
Zenélő gésa
Yashima Gakutei Haronobu (1786-1868), többszínnyomásos fametszet, papír, jelzett, keret nélkül
845. tétel
Szelence
Japán, 1900 körül, sárgaréz, színes zománc díszítéssel, alján két énekesmadár ábrázolással, sérült
846. tétel
Váza
Japán, 1900 körül, bronz rekeszzománc és festett díszítéssel,alján jelzett, hajszálrepedt
847. tétel
Legelő ló
Mokuchu Urushibara (1888 - 1953), 1940 körül, fametszet, papír, jelzett keret nélkül
848. tétel
Kamcsatkai tigris
Japán, 19. sz. második fele, bronz,hasán jelzett, fa talapzaton
849. tétel
Gésa és szamuráj találkozása
Japán, 19. sz. vége, fametszet, jelzett, vízfoltos
850. tétel
Szamuráj
Japán, 19. sz. vége, fametszet, papír, jelzett., vízfoltos
851. tétel
Inro
Japán, 19. sz. második fele, festett, aranyozott lakk felülettel, figurális jelenetekkel, faragott csont záró dísszel, kis sérüléssel, tető pótolt
852. tétel
Fedeles vázácska
Japán, Meiji periódus (1868 - 1908), réz, színes rekeszzománc díszítéssel, kis sérüléssel
853. tétel
Szamuráj
Utagava Kunisada (1786-1865), színezett fametszet, papír, jelzett, sérült, keret nélkül
854. tétel
"A tokiói Joguku híd esti szellőben"
Utagawa Hirsoshige, 1853, színezett fametszet, papír,jelzett kiadó: Yamudaya, cenzor: Murata és Kingasa, keret nélkül, kis sérüléssel
855. tétel
Shakyamuni Buddha
Tibet, 16. sz., tűzaranyozott bronz, Bumisparsha mudrában, zárólemez pótolt
856. tétel
Tanka - Tsongkhapa
Tibet vagy Mongólia, 19. sz. vége, tempera, vászon, sérült
857. tétel
Tanka - Vajrapani
Mongólia, 18. sz. második fele, tempera, vászon, hátoldalán felirattal
858. tétel
Nevető Buddha / Pu-tai
Kína, Ming-dinasztia vége, 16-17. sz., bronz, hideg aranyozás nyomaival, kezében lámaolvasóval
859. tétel
Udvari jelenet
Kína, 19. sz. első fele, festett textil, keretben
860. tétel
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS