239. Műtárgyak, bútorok és szőnyegek
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
1021-1040
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
Váza
Hollóháza, 20. sz. eleje, Lakatos Artúr (1880-1968) terve, festett fehércserép, jelezve az alján: Riolit Hollóháza, formaszám: D1301, talpánék restaurált
1021. tétel
Váza
Gorka Géza (1895-1971), festett, mázas fehércserép, jelezve az alján: Ceramos handpainted Hungary, reprodukálva: Magyar Iparművészet 1926/180
1022. tétel
A béka varázslata
Ráhmer Mária, 1930 körül, mázas kerámia, jelezve az alján: R M., restaurált
1023. tétel
Korsó
Gorka Géza (1895-1971), 1939, zöld mázas cserép, jelzett az alján: Gorka, kiöntő pereme restaurált
1024. tétel
Falitányér - Mulatozó
Pólya Tibor, 1900 körül, Ligeti Miklós Kerámia műhelye, j.j.l.: Pólya T. és a hátoldalán masszába nyomott jel, kis sérüléssel
1025. tétel
Bonbonier
Kispesti gránitgyár, 20. sz. első fele, mázas kerámia, jelezve az alján: Kispest Made in Hungary, formaszám: 1363
1026. tétel
Anya és lánya
Kiss Roóz Ilona (Szatmárnémet, 1920 - 2010), festett kerámia, j. az alján: Kiss Roóz
1027. tétel
Testvérek
Kiss Roóz Ilona (Szatmárnémet, 1920 - 2010), festett kerámia, j. hátul: Kiss Roóz
1028. tétel
Dísztál
finn, Friedl Holzer - Kjellberg (1905 -1993) terve, 1950 körül, mázas cserép, jelezve az alján: Arabia FHK, Kádár Jánosné hagyatékából
1029. tétel
Karácsonyfatalp
magyar, 20. sz. eleje, öntöttvas, talpon jelzet és 7191-es modellszám
1030. tétel
Karácsonyfatalp
magyar, 20. sz. eleje, festett, aranyozott öntöttvas
1031. tétel
Gőzmozdony makett
német, 1975-76, festett vas- és rézlemez, "Frieden" felirattal
1032. tétel
Betlehemi figurák, 7 db
olasz, 19. sz. második fele, faragott fa, viasz, textil
1033. tétel
Lantos legény
Velence, 18. sz. vége, faragott, festett fa, textil, teknőcpáncél, gyöngyház, csont
1034. tétel
Baba
német, 1894, AM10DE PT jelzéssel, festett porcelán fej, kaucsuk test, lecsukódó szemekkel, valódi hajjal
1035. tétel
Karácsonyfadíszek, 19 db
20. sz. közepe-második fele, foncsorozott, festett üveg, 2 db fém dobozka
1036. tétel
Karácsonyfadísz, 29 db
magyar, 20. sz. közepe, foncsorozott, festett üveg
1037. tétel
Karácsonyfadísz, 30 db
magyar, 20. sz. közepe, festett, foncsorozott üveg
1038. tétel
Láda
Nyugat-Európa, 19. sz., tömör diófa, faragott díszítéssel, belsejében ládafiával, eredeti kovácsoltvas pántokkal és zárral
1039. tétel
Támlásszék, 2 db
Nyugat-Európa, 19. sz. vége, tömöt diófa, faragott díszítéssel, csont berakással, egyik sérült
1040. tétel
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
[941-960]
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
1021-1040
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS