217. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
941-960
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
Tál
perzsa, Kr. u. 10-11. sz., lüsztermázas égetett cserép, festés nyomaival, restaurált
941. tétel
Tárolóedény
Kárpát - medence, késő bronz kor, i.e. 1500 körül, égetett cserép, karcolt díszítéssel, restaurált, kis kiegészítésekkel
942. tétel
Tál (Nishapur)
perzsa, Kr. u. 10. sz., mázas cserép, kufi írással, restaurált
943. tétel
Tál
perzsa, Kr. u. 15. sz., mázas cserép, restaurált
944. tétel
Tál (Ragga)
perzsa, Kr. u. 13. sz., mázas cserép, restaurált
945. tétel
Tál
Kína, déli Szung dinasztia, 13. sz., szeladonmázas kőcserép, lótuszvirág motívummal, kopott
946. tétel
Rizses tál
Kína, déli Szung dinasztia, 13. sz., szeladonmázas kőcserép, sérült
947. tétel
Tál
Kína, késői Ming dinasztia, 17. sz., festett porcelán, kopott, kis sérüléssel
948. tétel
Tál
Kína, déli Szung dinasztia, 13. sz., szeladonmázas kőcserép, kopott, kis sérüléssel
949. tétel
Tál
Kína, északi Szung Dinasztia, 12. sz., szeladonmázas kőcserép
950. tétel
Kehely
Kína, késői Ming dinasztia, 17. sz., festett porcelán, tengeri lelet, talpán kék szvasztika jellel
951. tétel
Tál
Kína, késői Ming dinasztia, 17. sz., festett porcelán, jelezve az alján, kopott, kis sérüléssel
952. tétel
Fedeles edény
Kína, 18. sz. második fele, festett porcelán, majom formájú tengeri lelet, üledékes lerakódással, teteje pótlás, sérült
953. tétel
Fejtámasz, 2 db
Kína, 19. sz. közepe, festett porcelán
954. tétel
Korsó
Kína, 19. sz. közepe, európai megrendelésre készült festett, aranyozott porcelán
955. tétel
Korsó
Kína, 19. sz. második fele, európai megrendelésre készült, festett porcelán
956. tétel
Korsó
Kína, 19. sz. második fele, európai megrendelésre készült, festett porcelán, WJ monogrammal, sárkányt formázó füllel
957. tétel
Kendi váza
Kína, 19. sz., festett porcelán, tengeri lelet, jelezve az alján, talpán apró sérüléssel
958. tétel
Kancsó
Kína, 19. sz. első fele, festett porcelán, tengeri lelet
959. tétel
Rizses tál
Kína, 19. sz., festett porcelán, szerencse szimbólumokkal díszítve
960. tétel
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-940]
941-960
[961-980]
[981-1000]
[1001-1020]
[1021-1040]
[1041-1060]
[1061-1080]
[1081-1100]
[1101-1120]
[1121-1140]
[1141-1160]
[1161-1180]
[1181-1200]
[1201-1211]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS