237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-736]
Tűszerszámtartó
Balkán, 19. sz. második fele, bronz, a szíj későbbi pótlás
681. tétel
Karkötő
Balkán, 19. sz. második fele, bronz
682. tétel
Tűtartó (Ruhadísz)
Tula, 19. sz., ezüst és fém niellóval díszítve, cinnel javítva
683. tétel
Főkötő (Pucelica), 6 db
Dráva menti horvát, 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses vászon
684. tétel
Kötény, 2 db
Tard, 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses textil
685. tétel
Kötény, 2 db
Mezőkövesd, 20. sz. eleje, fekete szűrhímzéses textil, egyik szakadt
686. tétel
Kötény, 2 db
Balkán, 19. sz. vége, fém és gyapjúszálas hímzésű szőttes
687. tétel
Öv
Baja, (bunyevác), 19. sz. vége, bronz csat, hímzett, szövött textil, sérült, kiegészítésekkel
688. tétel
Erdélyi szőttes, 4 db
2 db férfi kötény, 2 db övszalag, Kalotaszeg, 19. sz. vége, szövött és hímzett gyapjú
689. tétel
Szőttes, 2 db
Brassó, 20. sz. eleje, szövött és fémszállal hímzett textil
690. tétel
Mellény
Bihar megye, 20. sz. eleje, szűrhímzéses irha
691. tétel
Mellény és öv
Észak - Magyarország, 19. sz. vége, fémszálas, hímzett díszítésű vászon, fém gombokkal és csattal
692. tétel
Főkötő, öv és ruhadísz
Észak - Magyarország, 20. sz. eleje, szövött és hímzett textil
693. tétel
Szoknya
Nógrád megye, 20. sz. eleje, hímzett díszítésű vászon
694. tétel
Mellény
Kalotaszeg, 20. sz. eleje, pamut hímzéssel, bőr sérült
695. tétel
Blúz
Mohács, 19. sz. vége, hímzett, fémszálas, rátétes vászon, sérült, foltos
696. tétel
Blúz
Szalánta, 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses vászon
697. tétel
Blúz
Szalánta, (Baranya megye), 20. sz. eleje, gyapjúhímzéses, fém "pitykékkel" díszített vászon
698. tétel
Női ing, 2 db
Szalánta (Baranya megye), 20. sz. eleje, hímzett vászon
699. tétel
Blúz, egy hímzett és egy szövött textil, 3 db
Dunántúl, 19. sz. vége, hímzett vászon és szövött gyapjú, egyik sérült
700. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS