237. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
341-360
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
Kalamáris
Küsmöd, 1887, mázas cserép, plasztikus díszítéssel, "Bereczki Imre készítette, Küsmödön 1887" felirattal, hiányos, egyik lába restaurált
341. tétel
Kályhacsempe
Küsmöd, 19. sz. vége, Bereczki Imre munkája, mázas cserép, sérült
342. tétel
Kályhacsempe
Küsmöd, 19. sz. második fele, mázas cserép
343. tétel
Kályhacsempe
Etéd, 19. sz. második fele, mázas cserép, "NL" jelzéssel, Nemes László munkája, sérült
344. tétel
Kancsó
Bakabánya, 1859, mázas cserép, karcolt díszítéssel, szlovák nyelvű felirattal
345. tétel
Kályhaperem dísz (csipke), 2 db
Etéd, 19. sz. második fele, mázas cserép
346. tétel
Bokály
Kolozsvár, 18. sz. második fele, mázas cserép, apró sérüléssel
347. tétel
Bokály
Székelyföld, 19. sz. második fele, mázas cserép
348. tétel
Bokály
Sóvidék, 19. sz. első fele, mázas cserép, sérült
349. tétel
Bokály
Zilah, 19. sz. közepe, mázas cserép, sérült
350. tétel
Bokály
Székelyföld, 19. sz. közepe, mázas cserép
351. tétel
Királybokály
Székelyudvarhely, 19. sz. közepe, mázas cserép, restaurált
352. tétel
Bokály
Székelyföld, 19. sz. első fele, mázas cserép, sérült
353. tétel
Bokály
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, restaurált
354. tétel
Bokály
Zilah, 19. sz. eleje, mázas cserép
355. tétel
Bokály
Kézdivásárhely, 19. sz. eleje, karcolt díszítésű, mázas cserép
356. tétel
Bokály
Székelykeresztúr, 1816, mázas cserép
357. tétel
Tányér
Torda, 19. sz. közepe, mázas cserép
358. tétel
Bokály
Székelyföld, 19. sz. eleje, mázas cserép, apró sérüléssel
359. tétel
Bokály
Torda, 1864, mázas cserép, mázhibás
360. tétel
[301-320]
[321-340]
341-360
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-736]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS