Kínáló garnitúra, 6 db-os
1081. tétel
Tányér
Herend, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán Eszterházy dekorral, jelezve az alján: masszába nyomott "Herend" és címeres Herend jel, kissé kopott
1082. tétel
Fedeles leveses csésze
Herend, 20. sz. eleje, festett aranyozott porcelán Eszterházy dekorral, jelezve az alján
1083. tétel
Kávéskészlet
Zsolnay-gyár, Pécs, 1930 körül, festett, aranyozott porcelán, talpakon jelzett, a Braun testvérek R.T. Salvator gyomorerősítő likőr emblémájával, kis sérüléssel, össz:, 18 db
1084. tétel
Étkészlet, 116 db-os
Herend, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, zöldség-gyümölcs-lepke és bogár mintával, jelzett az alján: máz alatti kék címer és masszába nyomott "Herend" jel, 5 db restaurált
1085. tétel
Kancsó
Fischer Ignác, Budapest, 1880-90 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelezve az alján: Fischer I. Budapest, restaurált
1086. tétel
Váza
Tata, Fischer Károly, 1880-90 körül, festett keménycserép, jelzett az alján: Fischer Károly Tata, kis csorbával
Füles kaspó
Znaim, Josef Steidl, 19. sz. vége, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott "Steidl Znaim", formaszám: 502, kis sérüléssel
1089. tétel
Dísztányér
Zsolnay-gyár, Pécs, 19. sz. vége, festett fehércserép, jelezve az alján: máz alatti kék, "TJM Zsolnay Pécs" és masszába nyomott "Pécs" jelzettel, formaszám: 470, felületi kopásokkal
1090. tétel
Lámpatest
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelzett az alján: kék "TJM Zsolnay Pécs" jelzettel és masszába nyomott bélyegzéssel, formaszám: 677., apró csorbulással
1091. tétel
Díszkancsó pár
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört díszítéssel, jelzés nélkül, formaszám: 458
1092. tétel
Váza
1093. tétel
Krisztus mellszobor
Zsolnay-gyár, Pécs, Apáti Abt Sándor terve, 1919, eozinmázas fehércserép, hátoldalán jelzett: ABT 1919, textillel bevont fa talpazaton, alján hajszálrepedt
1094. tétel
Váza
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas porcelánfajansz, virágdísszel, jelzett az alján: domború körpecsét, formaszám: 4718, talpperemen apró hibával
1095. tétel
Váza
1096. tétel
Libapásztorlány
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: domború körpecsét, kis sérüléssel, kis sérüléssel
1097. tétel
Korsó
magyar, 1872, kék mázas cserép, áttört díszítéssel, jelezve az alján: Fr. Fishce 1872, sérült, hiányos
1098. tétel
Levélnehezék
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900, festett aranyozott fehércserép, úrihímzés dekorral és öttemplomos gyári emblémával, kis kopással
1099. tétel
Váza
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. első fele, folyatott eozinmázas fehércserép, jelzett az alján: hárompajzsos öttemplom jel, "Made in Hungary" bélyegzéssel, talpon apró sérülés