Váza
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, eozinmázas fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott öttornyos templom és "Zsolnay Pécs" jelzéssel, formaszám: 5305
1101. tétel
Váza
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, Apáti Abt Sándor terve, eozinmázas fehércserép, két nőalakkal, jelzett az alján: szaggatott szélű öttemplomos körpecsét bélyegzés
1102. tétel
Dante Alighieri
Bécs, Wiener Werkstätte, 1910-1915 körül, mázas kerámia, jelzett az alján: "W.K.K.W." (Wiener Kunstkeramische Werkstätte)
1103. tétel
Leány tulipános ládán
1104. tétel
Váza
WMF, Gerda Conitz terve, 1930 körül, folyatott mázas fajansz, jelzett az alján: WMF
1105. tétel
Pereckulacs
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott, porcelánfajansz, jelzett az alján: TJM családi jelzettel, formaszám: 862, restaurált
1106. tétel
VISSZAVONVA
1107. tétel
Asztalközép
1108. tétel
Tál - Hálót vontató halász
Zsolnay-gyár, Pécs, Mack Lajos terve, 1901, eozinmázas fehércserép, jelzett az alján: hárompajzsos öttemplom bélyegzéssel, formaszám: 6578, bokánál apró sérüléssel
1109. tétel
Süteményes tányér, 12 db
Sárkányos díszkancsó
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: masszába nyomott "Zsolnay Pécs" és a Testvérek jelével, formaszám: 781
1112. tétel
Vénusz
Kisfaludi Strobl Zsigmond terve, 20. sz., mázas terrakotta, j.h.o.: K. Stróbl Zs., kis mázhibával
1113. tétel
Aranyhalak
Rosenthal, 20. sz. első fele, Fritz Heidenreich (1895-1966) terve, festett porcelán, jelzett az alján, egy uszony restaurált
1114. tétel
Sirály
Meissen, 20. sz. eleje, Max Esser (1885-1945) terve, fehér mázas porcelán, hátul: kék kardos jel, fa talapzaton
1115. tétel
Tányér
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, Iznik mintás festett porcelán, jelzett az alján: TJM családi és benyomott "Zsolnay Pécs" jelzettel, formaszám: 5300, aranyozása kopott
1116. tétel
Holló
Gorka Lívia (1891-1984), folyatott mázas kerámia, j. a talpon: G.L Hungary
1117. tétel
Díszváza
Gorka Géza (1895-1971), mázas kerámia, alján jelzett
1118. tétel
Hamuzó
Gorka Géza (1895-1971), mázas kerámia, jelezve az alján: masszába karcolt GNV Gorka, kis sérüléssel
1119. tétel
Fali dísz - Madonna a gyermek Jézussal
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. sz. eleje, mázas majolika, a della Robbia reneszánsz műhely munkái után, jelzés nélkül, kis sérüléssel