Legény lanttal
Gádor István (1891-1984), mázas kerámia, j.b.l.: Gádor
1121. tétel
Fedeles kínáló
Gádor István (1891-1984), mázas kerámia, j. az alján: Gádor
1122. tétel
Don Qujote és Sancho Panza
magyar, 20. sz. első fele, mázas kerámia, j.n.
1123. tétel
Ékszertál (esküvői borkóstoló tál)
1124. tétel
Cukortartó
Pest, 13 latos antik ezüst, Giergl Alajos mesterjegy, Q évbetű, kerek dézsa forma, vésett, poncolt díszítéssel, zárszerkezettel, kulccsal, (Brestyánszky: Nr. 122, 204)
1125. tétel
Gyertyatartó
Graz, 1773-1775, antik ezüst, elkopott mesterjegy, magasított peremgyűrűs talp és tagolt baluszteres szár
1126. tétel
Tál
Bécs, 1810, 13 latos antik ezüst, AIois Johan Würth és "LT" mesterjegyek, sérült, (Neuwirth: II. P97-98.)
Nemesi talpas pohár
1129. tétel
Gyertyatartó pár
1130. tétel
Kínáló
Lemberg, 1840 körül, 13 latos antik ezüst, "KB" mesterjegy, antikolva, kitöltött talpazat, csiszolt, kétrétegű, festett, aranyozott üvegtállal, az üveg alján kis repedés
1131. tétel
Kínáló
1132. tétel
Kókusz serleg
Pest (?), 19. sz. első fele, 13 latos antik ezüst, "AG" mesterjegy, kókusz test ezüst talpazattal, peremgyűrűkkel, agár formájú tetődísszel, apró sérüléssel
1133. tétel
Kanna
Bécs, 1838, 13 latos antik ezüst, Christian Sander senior mesterjegy, fémnyomott test ébenfa fogóval, akantuszleveles kiöntővel, (Neuwirth II. P532.)
1134. tétel
Tálca
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, J. C. Klinkosch mesterjegy, tükrében "I.B.J." koronás vésett monogrammal
1135. tétel
Gyertyatartó pár
Bécs, 1821, 13 latos antik ezüst, Vincenz Wetzmeyer mesterjegy, alul-felül hármas gyűrűtag rátéttel, (Neuwirth II. P2323.)
1136. tétel
Tömjén füstölő
(thurribulum alsó része), 19. sz. első fele, antik ezüst, trébelt, poncolt klasszicista fonat, tojássor és lándzsalevél díszítéssel, 3 lánctartó fejjel, mesterjegy és céhjegy nélkül
1137. tétel
Kupa
Bécs, 1851, 13 latos antik ezüst, mesterjegy nélkül, kerek talpon csavaros szár toldás, pohár testen vésett, kalapált, poncolt jelenet Poszeidónnal, fedél nélkül
1138. tétel
Fedeles golyólábú pohár
1139. tétel
Pohár
Augsburg, 1700 körül, antik ezüst, belső rész tűzaranyozva, Matthäus Baur II. (1681-1728) mesterjegy, szájpereménél 12F adóbélyegzővel, (Rosenberg Nr. 711.)