Tányér
Herend, Karl Anton, 19. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján "Herend Anton"
1069. tétel
Teáscsésze, 2 db
Fischer Ignác, Budapest, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján: Fischer I. Budapest
1070. tétel
Fedeles urna
Sévres, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, sárgaréz talpazattal, talpán kék jelzet, tetődísz későbbi kiegészítés
1071. tétel
Gyerekek a kútnál
Nápoly, 19. sz., festett, aranyozott porcelán, máz alatti kék jellel
1072. tétel
Fedeles váza pár
Herend, 19. sz. vége, Capodimonte stílusú festett, aranyozott porcelán, antikizáló jelenetekkel, talpakon arany gyári jelzettel, restaurált és sérült
1073. tétel
Díszdoboz
Sévres, 19. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, sárgaréz szerelékkel, belsejében festett virágdísszel, jelezve az alján, máz alatti kék jellel, javított
1074. tétel
Tál
London Királyi Worchester porcelángyár, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján: gyári pecsét
1075. tétel
Kínálótál
Herend, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, áttört díszítéssel, jelezve az alján: máz fölötti címer, egyik fül restaurált
1076. tétel
Leveses tál
Herend, 1941, festett, aranyozott porcelán, Viktória mintás dekorral, jelzett az alján: kék bélyegző és masszába nyomott "Herend" jel, 4895 formaszám
1077. tétel
Csésze és alj
Herend, 1910 körül, festett, aranyozott porcelán, Capodimonte jellegű mintában napszekér ábrázolással, máz feletti arany címeres jelzet, 334 formaszámmal
1078. tétel
Komacsésze
Tata, Fischer Dezső, 19. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, jelezve az alján: "T" és "FD"
1079. tétel
Kávéscsésze és alj
Meissen, 18. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán a Károlyi család címerével, jelzett az alján: máz alatti kék kardos jel