246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
Kávédaráló
magyar, 19. sz. eleje, faragott fa és vas, sérült, Collection Kadar
681. tétel
Diótörő
magyar, 19. sz., öntöttvas
682. tétel
Kávédaráló
Közelkelet, 19. sz. második fele, rézlemez és vas, vésett díszítéssel, Collection Kadar
683. tétel
Húsvilla
Erdély, 19. sz. eleje, kovácsoltvas, Collection Kadar
684. tétel
Villa és kés
magyar, 19. sz., faragott csont, sárgerézszeges betéttel, vas, a pengén 1830-as évszám
685. tétel
Kávédaráló
686. tétel
Kés tokban
Balkán, 19. sz. vége, fa korpuszon préselt sárgaréz borítású tok, acél penge, csont markolat sárgaréz berakással
687. tétel
Asszonykés
bosnyák, 19. sz. közepe, faragott szaru nyél fémszeges betéttel, vas penge, jelzett, javított és hiányos
688. tétel
Fenővas, 3 db
magyar vagy német, 20. sz. eleje, vas, sárgaréz, ember- és állatfejes díszítésű nyelek
689. tétel
Óratartó
magyar, 19. sz. vége, öntöttvas, hiányos
690. tétel
Patika mozsár
Erdély, 17. sz., bronz, törő nélkül
691. tétel
Érvágó eszköz
osztrák, 19. sz., sárgaréz és kovácsoltvas, eredeti dobozában
692. tétel
Mozsár, 2 db
német (?), 19. sz., bronz, jelzett, törők nélkül
693. tétel
Gyömbértartó
német (?), 1763, vésett díszítésű ón, jelezve az alján, Collection Kadar
694. tétel
Kupa
magyar (?), 18. sz. második fele, ón, jelezve a fedélben
695. tétel
Teafűtartó doboz
osztrák, 19. sz. vége, ón, vésett díszítéssel, tetején német nyelvű felirattal, jelezve az alján
696. tétel
Madár alakú pástétom forma
magyar, 19. sz., ón
697. tétel
Fűszertartó
német, 18. sz. vége, vésett díszítésű ón, jelezve az alján
698. tétel
Ónkupa
német, 1708, fedeles ón, karmos lábakkal, jelezve a fülén, belül fenékrózsa
699. tétel
Mozsár törővel
Erdély, 18. sz., bronz
700. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS