246. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
461-480
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
Tintatartó
Bélaháza, 18. sz. második fele, ónmázas fajansz, jelezve az alján "B", tintatartó és porzó későbbi pótlás, restaurált, sérült
461. tétel
Fűszertartó
Tata, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, jelezve az alján "T", sérült
462. tétel
Patikaedény
Itália, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz, "CTHYRIACA" felirattal
463. tétel
Váza
Tata, 19. sz. második fele, ónmázas fajansz, alján "C. Fischer, Tata" masszába nyomott jellel, restaurált
464. tétel
Szenteltvíztartó - Veronika kendője
Felvidék, 1863, ónmázas fajansz, ho.: 1863-as évszám, sérült, hiányos,
465. tétel
Veronika kendője - szenteltvíztartó
Felvidék, 18. sz. vége, ónmázas fajansz, sérült
466. tétel
Szenteltvíztartó
Szakcs, 19. sz. eleje, ónmázas fajansz, Collection Kadar
467. tétel
Csempe
Iznik, 17. sz. vége-18. sz. eleje, mázas cserép
468. tétel
Szenteltvíztartó
Észak-Magyarország, 19. sz. második fele, ónmázas cserép, apró mázhibával
469. tétel
Kanta
Kaca, 1788, mázas cserép, jelezve: M. Volf, sérült
470. tétel
Bokály
Homoróddaróc, 1864, mázas cserép, restaurált
471. tétel
Kupa
Nagyszeben, 1745, mázas cserép, sérült, billenőfedele hiányzik
472. tétel
Kanta
Barcaság, 1800 körül, mázas cserép, sérült
473. tétel
Tányér
Barcaújfalu, 19. sz. eleje, mázas cserép, kis sérüléssel
474. tétel
Bokály
Szászkézd, 1801, mázas cserép, sgraffitós díszítéssel, a mázon kis javítások
475. tétel
Tányér
Szászkézd, 1810, mázas, sgraffitós cserép, alján "Collection Kádár" bélyegző
476. tétel
Tányér
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, mázhibás
477. tétel
Tányér
478. tétel
Bokály
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, restaurált
479. tétel
Tál
Torda, 19. sz. második fele, mázas cserép, Collection Kadar
480. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
461-480
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-778]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS