Kelengyeláda
Felvidék, 19. sz. első fele, festett, faragott fenyőfa, eredeti kovácsoltvas veretekkel
765. tétel
Láda
Észak-Magyarország, 19. sz. vége, festett fenyőfa, belsejében ládafiával, eredeti zárszerkezettel, kulcs nélkül, kovácsoltvas fogantyúkkal, belsejében utólagos festéssel, sérült
766. tétel
Leveles láda
Dél-Alföld, festett fenyőfa, belsejében ládafiával, eredeti zárszerkezetekkel és kovácsoltvas fogantyúkkal, sérült
767. tétel
Szőttes
Bukovina, 20. sz. eleje, festett gyapjú
768. tétel
Támlás szék
Dunántúl, 19. sz. második fele, faragott diófa
769. tétel
Szőttes
Erdély, 19. sz. vége, festett gyapjú
770. tétel
Támlás szék
771. tétel
Fali téka
Sárköz, 1864, faragott, festett fenyőfa, Collection Kadar
772. tétel
Balkáni szőttes
20. sz. eleje, festett gyapjú
773. tétel
Támlás szék, 2 db
Alföld, 19. sz. vége, bükk és fenyőfa