254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
781-800
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
Nyeles szűrőkanál és szűrőtál
Mezőtúr, 1900 körül, mázas cserép
781. tétel
Bödön
Gorzafalva, 20. sz. első fele, mázas cserép
782. tétel
Vizeskorsó
Hunyad megye, 20. sz. eleje, mázas és mázatlan cserép
783. tétel
Kanta
Szilágyság, 19. sz. vége, mázas és mázatlan cserép, sérült
784. tétel
Dori korsó
Dél-Dunántúl, 19. sz. vége, mázatlan cserép, benyomkodott díszítéssel
785. tétel
Fazék
Dél-Dunántúl, 19. sz. vége, mázatlan cserép, mázas peremmel, kis mázhibákkal
786. tétel
Vizeskorsó
Szekszárd, 19. sz. vége, mázatlan cserép, festett díszítéssel
787. tétel
Korsó
Kalocsa, 19. sz. második fele, mázas cserép
788. tétel
Locsolókanna
Kalocsa, 19. sz. vége, mázatlan cserép, festett díszítéssel, restaurált
789. tétel
Vizeskorsó
Tüskevár, 1888, festett cserép, "Hütter József Hárospatak" karcolt felirattal
790. tétel
Lakodalmas fazék
Gömör, 19. sz. vége, mázatlan cserép, festett díszítéssel, mázhibás
791. tétel
Tál
Siklós, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
792. tétel
Tál
Dél-Dunántúl, 19. sz., mázas cserép, repedt, régi javítással
793. tétel
Korsó
Kalocsa, 19. sz. második fele, mázatlan cserép, festett díszítéssel, drótos megerősítéssel, sérült
794. tétel
Korsó
Mohács, 19. sz. vége, fekete kerámia, karcolt díszítéssel
795. tétel
Mozsár
Mohács, 20. sz. eleje, fekete kerámia, karcolt díszítéssel
796. tétel
Aratókorsó
Tebele, 20. sz. eleje, égetett cserép, karcolt díszítéssel, sérült
797. tétel
Pálinkacsurgató
Őrség, 1879, mázas és mázatlan cserép, karcolt 1879-es évszámmal, rátétes díszítéssel, alján HD monogrammal, mázhibás
798. tétel
Vizeskorsó
Dél-Dunántúl, 19. sz. vége, mázas cserép, kis hibákkal
799. tétel
Pálinkacsurgató
Dél-Dunántúl, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
800. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
781-800
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS