254. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-870]
"Szükség" kard
magyar, 1848, kaszából alakított "népfelkelő" kard, acél, csont fogóval
841. tétel
Toronyóra - kastélyóra
Nagykároly, Erdély, 1650 körül, kovácsoltvas
842. tétel
Cégér
Békés megye, 20. sz. eleje, kovácsoltvas és réz, "FODRÁSZ" és "BORBÉLY" feliratokkal
843. tétel
Mángorló
Dunántúl, 1899, faragott diófa, "KM" monogrammal
844. tétel
Talpas guzsaly
Erdély, 19. sz. vége, fa, faragott és vésett díszítéssel, ón rátéttel, kis sérüléssel
845. tétel
Körző és fűrész
magyar, 20. sz. eleje, fa és vas
846. tétel
Díszítőminta, 2 db
Kapoli Antal, 1968 és 1970, toll, ceruza, papír
847. tétel
Mángorló
Nógrád, 19. sz. második fele, faragott, festett díszítésű, feliratos fa, tükör betéttel
848. tétel
Mángorló
Dunántúl, 1856, faragott fa, vésett díszítéssel
849. tétel
Szelence
holland, 18. sz., marhacsont, vésett Szent Jakab és a gyermek Jézus ábrázolással, feliratokkal
850. tétel
Pásztorbot
Somogy megye, 19. sz. vége, teljes felületén faragott fa, címer ábrázolással, fogantyúja agancs
851. tétel
Kés
spanyol vagy francia, 19. sz. közepe, szaru nyél réz rátétekkel, festett csont, pengén: BEAUV... jelzet
852. tétel
Borotvatok
Nógrád megye, 1894, faragott fa, "Takács János" felirattal
853. tétel
Tréfás figura
Dunántúl, 20. sz. eleje, festett, faragott fa, kis sérüléssel
854. tétel
Kaszakő tartó
Somogy megye, 1900 körül, szaru, karcolt, vésett díszítéssel
855. tétel
Furulya
Egyiptom, 20. sz. eleje, karcolt díszítésű bambusznád, drótozással
856. tétel
Kaszakő tartó, 2 db
Alföld, 19. sz. vége, szaru, egyik 1870-es évszámmal és vésett díszítéssel, bőr és fém tartóval
857. tétel
Csanak - Ivóedény
Balkán, faragott, festett fa, vésett 1795-ös évszámmal, repedt
858. tétel
Csali kacsa
magyar, 19. sz. vége, festett, faragott fa, repedt
859. tétel
Nyeregtáska borító fedlap
német vagy osztrák, 19. sz., öntött réz lófésű díszítés bőrre erősítve
860. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-870]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS