Asztalközép (kaspó)
1080. tétel
Fedeles díszkancsó
1081. tétel
Dísztál
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján, máz alatti kék jellel: Made in Hungary, Zsolnay Pécs, kis sérüléssel
Füles váza
1084. tétel
Tányér, 6 db
1085. tétel
Fedeles kupa
Zsolnay gyár, Pécs, 19. sz. vége, mázas elefántcsont színű keménycserép, fém fedéllel, vadászjelenet ábrázolással, jelezve az alján: masszába nyomott Zsolnay, Pécs, formaszám: 2702
1086. tétel
Díszkulacs
Városlőd, 1900 körül, festett mázas kerámia, jelezve az alján
1087. tétel
Díszkancsó
1088. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, selymesen savmaratott labrador mázas fehércserép, domború körpecsétes jelzéssel, kopott, kis mázhibával
1089. tétel
Díszváza
Zsolnay gyár, Pécs, 1910 körül, ökörvérmázas porcelánfajansz, alján domború pecsétviasz színű körpecséttel, formaszám: 140 (?)
1090. tétel
Káin és Ábel
Zsolnay gyár, 1919, Kapás Nagy Mihály terve, eozinmázas savmaratott, irizáló fehércserép, jelezve a hátoldalán, alján domború körpecséttel, Made in Hungary felirattal, apró mázhibával
1091. tétel
Váza
1092. tétel
Névjegytál - Vizet merítő
Zsolnay gyár, Pécs, 20. sz. első fele, folyatott eozinmázas porcelánfajansz, fémesen savmaratott felülettel, alján hárompajzsos öttemplom jelzettel, 6150-es formaszámmal, apró mázhibával
1093. tétel
Díszkancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 1910-20 körül, festett, fényes mázas, aranyozással, bordázással díszített fehércserép, j.n., hármas nyakkal, szalagos fül restaurált
Meditazione
Zsolnay gyár, Pécs, 1900 körül, eozinmázas porcelánfajansz, fa talapzaton ajándékozási felirattal, restaurált
1098. tétel
Tükör