Talpas kereszt
német, 18. sz. második fele, faragott csont, faragott, aranyozott, festett fa kereszt, kis sérülésekkel
961. tétel
Apácamunka
19. sz., Mária a gyermek Jézussal és Keresztelő Szent Jánossal acél metszet, ún. római munka - aranyozott papírroulékkal és textillel
962. tétel
Korpusz VÉDETT - NO EXPORT
Európa, 17. sz., tűzaranyozott réz, Kiállítva: Otthonok kincsei, BTM 2013, Reprodukálva: Otthonok kincsei, 28/4
963. tétel
Apácamunka
magyar, 18. sz. vége, Avilai Szent Teréz ábrázolással, akvarell, pergamen, selyem alapon fémszál és selyemszál hímzéssel
964. tétel
Apácamunka - Loyolai Szent Ignác
osztrák, 1800 körül, gouache, papír, selyem hímzés, sérült
965. tétel
Örökmécses
Kelet-Európa, 18. sz. vége, préselt, vésett, részben aranyozott sárgaréz, sérült
966. tétel
Úti ikon - Szmolenszki Istenszülő
orosz, 19. sz. vége, rézötvözet színes zománc díszítéssel
967. tétel
Krisztus siratókkal
orosz, 19. sz. vége, rézötvözet, többszínű zománc díszítéssel, hátlapján szőlőindák
968. tétel
Úti ikon - Szent Miklós Krisztussal és az Istenszülővel
orosz, 19. sz. vége, rézötvözet, zománc díszítéssel
969. tétel
Gyertyatartó pár
francia, 19. sz., öntött, aranyozott sárgaréz
970. tétel
Kehely
osztrák, 19. sz., ezüstözött és aranyozott fém
971. tétel
Triptichon - Deézisz
orosz, 19. sz. közepe, rézötvözet, színes zománc díszítéssel
972. tétel
Apácamunka
magyar, 18. sz. vége, Jézus a Getszemáni kertben ábrázolással, textil alapon papír és selyem applikáció
973. tétel
Bútordísz
olasz, 19. sz., patinázott bronz
974. tétel
Kis Jézus a jászolban
osztrák, 20. sz. eleje, festett viasz és fa, textil, szalma, zenélő szerkezettel, sérült
975. tétel
Gyertyaellenző
osztrák, 1900 körül, ón talapzattal és ón keretben monokróm festett üvegképpel, kis sérüléssel
976. tétel
Örökmécses
magyar, 18. sz. vége, öntött, vésett réz, üvegbetéttel
977. tétel
Krisztus Pilátus előtt
francia, Limoges, 16. sz., b.l.: szövegtöredék, zománcfestett rézlemez, aranyozással kontúrozva, restaurált, sarkoknál apró felületi hiánnyal
978. tétel
Árnykép (családi jelenet)
osztrák, 19. sz. eleje, verre eglomise technika, festett, aranyozott üveg és tükör, falon függő metszetek alján felirat: Frank Dirtoll (?), sérült