Butella
Mezőcsát, 1860 körül, mázas cserép, Horváth - család munkája, sérült
543. tétel
Miska kancsó
544. tétel
Butella
Mezőcsát, 1889, feliratos mázas cserép, Kovács - család munkája
545. tétel
Butella
Alföld, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
546. tétel
Butella
Alföld, 19. sz. második fele, mázas cserép
547. tétel
Butella
Alföld, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült
548. tétel
Butella
Alföld, 1879, "Adómóvits Sándor úr számára készült ez a bútéla ...", sérült
549. tétel
Butella
550. tétel
Könyvbutella
Szeged, 19. sz. második fele, mázas cserép, "Barta Samu késztete, emlék Sánta János számára" felirattal, apró sérüléssel
551. tétel
Butella
Mezőcsát, 1904, feliratos mázas cserép, Kovács - család munkája
552. tétel
Kulacs
Dél-Alföld, 1905, mázas cserép, "Szüch Jánosnak készült emlékül" felirattal, apró sérüléssel
553. tétel
Butella
Pásztó, 1870, mázas cserép, karcolt felirattal "készült 1780 évben Május 1ső napján, Brandt"