224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
581-600
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
Butella
Alföld, 20. sz. első fele, mázas cserép, "Csatlós Istváné ez a butella ...", sérült
581. tétel
Butella
Szeged, 1871, mázas cserép, "Domokos János uramé..." felirattal, mázhibás
582. tétel
Butella
Békés, 1907, mázas cserép, "Ezen buteliját készitete Nagy Mihály Simcsik Sándornak" felirattal
583. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, égetett cserép, sérült
584. tétel
Kályhacsempe, 3 db
Bánffyhunyad, 19. sz. második fele, mázas cserép
585. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, R.A. készítői monogram, mázas cserép, sérült
586. tétel
Sarokcsempe, 2 db
Bánffyhunyad, 1886, mázas cserép egyiken "VS" készítői monogram, sérült
587. tétel
Sarokcsempe
Székelyföld, 1860 körül, mázas cserép
588. tétel
Kályhacsempe, 3 db
Bánffyhunyad, 19. sz. első fele, Nagy János munkája, csillámos, mázatlan cserép, kis sérülésekkel
589. tétel
Kályha peremcsempe, 3 db
Bánffyhunyad, 19. sz. közepe, mázas cserép, kis sérüléssel, egészből kialakított
590. tétel
Kályhacsempe, 9 db és sarokcsempe, 6 db
Bánffyhunyad, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült, mázhibás
591. tétel
Kályhacsempe
Kalotaszeg, 18. sz. vége, mázatlan cserép, sérült
592. tétel
Kályhacsempe, 3 db
Kalotaszeg, 19. sz. második fele, sérült
593. tétel
Tükörkeret
Dunántúl, 1934, faragott fa
594. tétel
Borotvatok
Alföld (Debrecen ?), 1850 körül, faragott fa, karcolt díszítéssel
595. tétel
Úti evőeszközkészlet
magyar, 20. sz. eleje, csont és fém
596. tétel
Borotvatok
Zala megye, 20. sz. első fele, faragott fa, vésett, spanyolozott díszítéssel, Perczel János munkája
597. tétel
Borotvatok
Alföld, 1880 körül, faragott fa, vésett díszítéssel
598. tétel
Borotvatok
Alföld, 1893, faragott fa, vésett díszítéssel
599. tétel
Borotvatok és tükrös
Gyula, 1863, faragott fa, karcolt díszítéssel
600. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
581-600
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS