224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
621-640
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
Csutora
Alföld, 19. sz. vége, esztergált fa testen bőr borítással, bőr szíjjal, sérült
621. tétel
Csutora
Alföld, 19. sz. vége, vésett, faragott, esztergált fa
622. tétel
Levéltartó doboz
orosz, 1914-1915, faragott fa, cirill betűs felirattal, cári címerrel díszítve, kissé megkopva
623. tétel
Keret tükörrel
Nógrád megye, 20. sz. eleje, faragott fa, vésett díszítéssel
624. tétel
Páros képkeret
Észak - Magyarország, 1917, faragott fa
625. tétel
Csutora
Alföld, 1909, esztergált fa testen bőr borítással és rátéttel, sérült
626. tétel
Csobolyó
magyar, 1912, faragott tölgyfa, kovácsoltvas abroncsokkal, bőr szíjjal
627. tétel
Csutora
Alföld, 19. sz. vége, festett, esztergált fa, bőr rátétekkel, sérült
628. tétel
Borotválkozó doboz
Zala megye, 1916, faragott fa, az alján farostlemez, vésett, spanyolozott díszítéssel, Perczel János munkája
629. tétel
Borotválkozó doboz
Zala megye, faragott, spanyolozott fa vésett díszítéssel, Perczel János munkája
630. tétel
Korsó
Csákvár, 19. sz. második fele, mázatlan festett cserép, "Éljen a haza"
631. tétel
Tál, 2 db
Tiszafüred, 19. sz. második fele, mázas cserép
632. tétel
Korsó, 2 db
Korond, 20. sz. eleje, mázatlan cserép
633. tétel
Tejes kancsó
Csákvár, 19. sz. vége, mázas cserép, mázhibás
634. tétel
Tányér, 2 db
Beregszász, 19. sz. vége, mázas cserép
635. tétel
Tányér, 2 db
Felső - Tiszavidék, 19. sz. vége, mázas cserép
636. tétel
Hordóbutella
Pásztó, 19. sz. második fele, sérült, hiányos
637. tétel
Kulacs
Hódmezővásárhely, 19. sz. második fele, mázas cserép, mindkét oldalán címer ábrázolással, dugó pótolt
638. tétel
Tányér
Mohács, 19. sz. vége, mázas cserép
639. tétel
Kancsó
Mezőtúr, 19. sz. vége, mázas cserép
640. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
621-640
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS