224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
781-790
Főkötő
magyar(?), 19. sz. második fele, arany és ezüst fémszállal hímzett, kis sérüléssel
781. tétel
Mángorló
Alföld, 1892, faragott bükkfa, sérült
782. tétel
Mosófa
Alföld, "Kovács Eszter 1874" felirattal, faragott kőrisfa
783. tétel
Mángorló
Alföld, faragott bükkfa, "Kiss Usánájé ez az mángorló KS anno az 836-dik esztendőben" vésett felirattal, sérült
784. tétel
2 db terítő és 2 db törölköző
Erdély, 20. sz. eleje, piros-fehér háziszőttes, hímzett díszítéssel
785. tétel
3 db törölköző és 1 db terítő
Erdély, 20. sz. eleje, háziszőttes, színes szövött díszítéssel
786. tétel
Mángorló és 2 db mosófa
Kalotaszeg, 1892, 1813 és 1924, faragott fa vésett díszítéssel
787. tétel
Párnacsúcs, 3 db
Máramaros, 20. sz. eleje, szövött pamut és kender, színes szövött és hímzett díszítéssel
788. tétel
Vasalótalp
magyar, 19. sz. vége, sárgaréz, hiányos
789. tétel
Kötény
Kalocsa, 20. sz. eleje, hímzett vászon és bársony, gyöngy díszítéssel
790. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
781-790
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS