Butella
Mezőcsát, 19. sz. második fele, mázas cserép, sérült
569. tétel
Butella
Mezőcsát, 1888, mázas cserép, "...Mezőcsáth városában Igrici Falújában Lakos Horváth Miháj részére..." felirattal, repedt
570. tétel
Butella
Dél-Alföld, 1885, feliratos mázas cserép, "...B szűcs Jánosé ez az butela...", mázhibás
571. tétel
Butella
Tótkomlós, 1875, mázas cserép szlovák nyelvű feliratos, mázhibás
572. tétel
Butella VÉDETT - NO EXPORT!
Szeghalom, 1887, feliratos, mázas cserép, reprodukálva Csupor István: Az Alföld népi kerámiaművészete, Bp., 2010, 245.o.; sérült
573. tétel
Könyvbutella
Dél-Alföld, 1873, mázas cserép, "Héring József csinálgatta" felirattal
574. tétel
Pereckulacs
Alföld, 19. sz. vége, mázas cserép, sérült
575. tétel
Butella
Hódmezővásárhely, 1884, mázas cserép, "Rác Ferenc uramé ez a butela..." felirattal
576. tétel
Butella
Makó, 1883, "Hanvai Józsefné ez az sárbul készült butéla készült Makón február 20-án 1883 Paku Ferenc készítötte vivát" felirattal, mázas cserép, sérült