224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
381-400
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
Borfelhordó palack
Zemplén, 19. sz. második fele, kék hutaüveg
381. tétel
Borfelhordó palack
Kelet - Magyarország, 19. sz. közepe, színtelen hutaüveg
382. tétel
Patikaüveg
Zemplén, 19. sz. első fele, színtelen hutaüveg
383. tétel
Bója
Felső-Tisza vidék, 19. sz. második fele, formába fújt zöld üveg
384. tétel
Ballonüveg
Zemplén, 19. sz. második fele, zöldes hutaüveg
385. tétel
Boroskancsó
Kelet - Magyarország, 19. sz. közepe, zöldes hutaüveg, optikai díszítéssel
386. tétel
Patikaüveg
Zemplén, 19. sz. első fele, zöldes hutaüveg
387. tétel
Ballonüveg
Bükki huta, 19. sz. második fele, zöldes hutaüveg
388. tétel
Patikaüveg
389. tétel
Virágtartó
Zemplén, 19. sz. közepe, színtelen hutaüveg
390. tétel
Patikaüveg
391. tétel
Bokály
Kézdivásárhely, 1810 körül, mázas cserép, karcolt díszítéssel, kis sérüléssel
392. tétel
Bokály a szabó céh jelével
Kolozsvár, 1780 körül, mázas cserép, restaurált
393. tétel
Bokály
Kolozsvár, 1820 körül, mázas cserép, sérült, reprodukálva: Csupor István: Erdély népi kerámiaművészete, Bp. 2008, 192. o.
394. tétel
Bokály
Kézdivásárhely, 19. sz. eleje, mázas, karcolt díszítésű cserép, hajszálrepedt
395. tétel
Tányér
Zilah, 19. sz. második fele, mázas cserép
396. tétel
Tányér
Székelyudvarhely, 19. sz. első fele, mázas cserép, hajszálrepedt
397. tétel
Tányér
398. tétel
Bokály
Kolozsvár, 18. sz. vége, mázas cserép, sérült
399. tétel
Királybokály
Torda, 1845, mázas cserép, reprodukálva: Csupor István: Erdély népi kerámiaművészete, Bp. 2008, 230. o., sérült
400. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
381-400
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS