224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-790]
Tálas fogas
Harta, 1929, festett, faragott fenyőfa
761. tétel
Falitéka
Alföld, 19. sz. vége, festett fenyőfa, alul két fiókkal, egy kulccsal
762. tétel
Szuszék
Nógrád megye, 19. sz. közepe, ácsolt tölgyfa, vésett díszítéssel
763. tétel
Láda
szász, 1875, festett fenyőfa, teteje kopott, kiegészítésekkel
764. tétel
Ruhásszekrény
Harta, 1875, festett fenyőfa, faragott díszítéssel, eredeti zárral, egyik zárpajzs hiányzik, sérült
765. tétel
Falitéka
Harta, 1871, festett, faragott fenyőfa, felső peremdísze hiányzik
766. tétel
Kelengyeláda
Makó, 1829, festett, faragott díszítésű fenyőfa, belül "Nagy Elonáé, anno 1829" felirattal, zárszerkezettel és kulccsal, sérült, kopott
767. tétel
Petróleumlámpa
osztrák vagy magyar, 19. sz. vége, festett porcelán, fém szerelékekkel, eredeti cilinderrel
768. tétel
Támlás szék
Harta, 1932, festett, faragott fenyőfa
769. tétel
Petróleumlámpa
magyar, 19. sz. vége, fehér tejüveg, réz szerelékkel
770. tétel
Támlás szék
Rábaköz, 19. sz. első fele, faragott diófa, restaurált
771. tétel
Támlás szék
Balatonfelvidék, 19. sz. első fele, faragott gyümölcsfa, restaurált
772. tétel
Támlás szék
Rábaköz, 19. sz. első fele, faragott körtefa
773. tétel
Ágy
Harta, 1923, festett, faragott fenyőfa
774. tétel
Ágy
Harta, 1931, festett faragott fenyőfa, oldalsó deszkák hiányoznak
775. tétel
Falitéka
Harta, 1886, festett, faragott fenyőfa
776. tétel
Ruhásszekrény
német?, 1829, festett fenyőfa, kovácsoltvas zárral, pántokkal és kulccsal, akasztós, sérült
777. tétel
Asztalterítő, 2 db
Erdély, 20. sz. eleje, házivászon csipke díszítéssel
778. tétel
Asztalterítő, 3 db
Maros megye, 20. sz. eleje, házivászon szövött és hímzett díszítéssel
779. tétel
Párnahuzat, 3 db
Erdély, 19. sz. vége, keresztszemes hímzésű vászon
780. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-790]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS