224. Néprajzi tárgyak
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
601-620
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
Lőportartó
Erdély, 1700 körül, szaru, vésett és karcolt díszítéssel
601. tétel
Borotvatok borotvával
Dunántúl, 1890, faragott fa, karcolt, spanyolozott díszítéssel
602. tétel
Borotvatok
Alföld, 1865, faragott fa, karcolt, spanyolozott díszítéssel
603. tétel
Borotvatok
Dunántúl, 1886, faragott fa, karcolt díszítéssel
604. tétel
Csengő bőr szíjjal, 3 db
Alföld, 19. sz. vége, réz és bőr
605. tétel
Lámpás
Alföld, 19. sz. vége, fa, üveg és vas
606. tétel
Kolomp, 4 db
Alföld, 19. sz. vége, kalapált vaslemez
607. tétel
Csutora
magyar, 19. sz. vége, hutaüveg, bőr tokban, szíj későbbi pótlás
608. tétel
Dohánytartó
Alföld, 20. sz. eleje, kostök, sérült
609. tétel
Csutora
magyar, 1846, hutaüveg, bőr tokban, "V.T. 1846" felirattal, sérült
610. tétel
Tükrös
Somogy megye, 20. sz. eleje, faragott fa, vésett díszítéssel
611. tétel
Sótartó
Somogy megye, 1903, szaru, karcolt díszítéssel, faragott fa tetővel
612. tétel
Tükrös
Zala megye, 1922, faragott fa, vésett, spanyolozott díszítéssel, Perczel János munkája
613. tétel
Fokos
magyar, 20. sz. eleje, vésett, spanyolozott fej, Gebnge György véséssel, fa nyéllel
614. tétel
Kanászbot
Dél - Dunántúl, 20. sz. eleje, faragott fa, kucsmás férfifej végződéssel
615. tétel
Fokos
Erdély?, 19. sz. eleje, kovácsoltvas, fa
616. tétel
Juhászkampó és bot
Alföld, 19. sz. második fele, faragott rózsafa
617. tétel
Fokos, 2 db
magyar, 1900 körül, kovácsoltvas, fa nyéllel
618. tétel
Csutora
magyar, 20. sz. első fele, esztergált, faragott, vésett fa, "Éljen a barátság" és "Ebben nincs filoxéra" felirattal, sérült
619. tétel
Csutora
magyar, 19. sz. vége, esztergált fa testen bőr borítással, bőr szíjjal
620. tétel
[301-320]
[321-340]
[341-360]
[361-380]
[381-400]
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
601-620
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-790]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS