228. Néprajzi aukció
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
Kaszakő tartó, 2 db
Hortobágy, 19. sz. második fele, szaru, egyik karcolt, spanyolozott díszítéssel
681. tétel
Bicskatartó
Hortobágy, 19. sz. vége, bőr, fonott díszítéssel
682. tétel
Halas bicska
Sziráky József (Szeged, 1832 - Szeged, 1899) munkája, fém és gyöngyház, jelezve a pengében: Sziráki
683. tétel
Bicska, 2 db
Montenegro, 19. sz. második fele, díszített kovácsoltvas, csont és réz rátéttel
684. tétel
Bárd
Alföld, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, vésett díszítéssel, "EP" monogrammal
685. tétel
Fokos fej
Felvidék, 18. sz. vége, kovácsoltvas
686. tétel
Fokos
Somogy megye, 19. sz. második fele, faragott fa, karcolt, színezett díszítéssel, " Éljen Várady Ferenc...." felirattal
687. tétel
"Kutyagerinc"
Alföld, 20. sz. eleje, faragott fa
688. tétel
Kulacs
Dunántúl, 19. sz. vége, esztergált fa, bőr borítással és szerelékkel
689. tétel
Kulacs
Dunántúl, 19. sz. vége, esztergált fa, bőr szerelékkel, "Kis Péter" felirattal
690. tétel
Fokos
Felvidék, 18. sz. első fele, díszített kovácsoltvas, a nyele 20. sz. eleji faragott fa
691. tétel
Bot
Somogy megye, Kapoli Antal munkája, 20. sz. eleje, faragott, vésett díszítésű fa
692. tétel
Furulya
Somogy megye, 19. sz. vége, faragott fa, vésett díszítéssel
693. tétel
Juhász kampó
Dunántúl, 19. sz. második fele, faragott fa
694. tétel
Bot
Dunántúl, 19. sz. második fele, faragott, vésett díszítésű fa, csont nyéllel
695. tétel
Bot
Somogy megye, 1945, faragott fa, csont fogóval, csonton karcolásos díszítés, "KA" és "AN" jelzéssel
696. tétel
Csutora
Dunántúl, 1930, esztergált, festett fa, bőr rátéttel, "NI" monogrammal
697. tétel
Csobolyó
Erdély, 19. sz. második fele, eperfa, vésett díszítéssel
698. tétel
Karikás ostor
Hortobágy, 1927, faragott fa nyél, színes berakással, fonott ostor, "Készítete Erdei Gyula"
699. tétel
Ostornyél
Somogy megye, 19. sz. vége, faragott, vésett fa
700. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
681-700
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS