232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
Bárd
Nógrád megye, 19. sz. vége, kovácsoltvas fa nyéllel
761. tétel
Nyárskészlet - 1 fogas, 4 nyárs és 2 húsvilla
Torockó, 19. sz. eleje, kovácsolt vas
762. tétel
Hentes mérleg
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, egy kiegyenlítő súllyal, rozsdás, hiányos
763. tétel
Konyhai készlet
Tótkomlós, 1906, festett tálas fogas, színtelen üveg pincetok, 6 pohár és 12 fém villa, fa és csont nyéllel
764. tétel
Csigacsináló, 3 db
Debrecen, 19. sz. vége, sárgaréz, egyik sérült és hiányos
765. tétel
Csigacsináló, 3 db
Debrecen, 19. sz. vége, sárgaréz, az egyik hiányos
766. tétel
Csigacsináló, 2 db
Debrecen, 19. sz. vége, faragott fa és réz
767. tétel
Bonbon forma, 10 db
Ausztria, 19. sz. vége, mázas kerámia, sérült
768. tétel
Rádli (derelye szaggató), 5 db
magyar, 19. sz. második fele, réz, csont és fa nyéllel
769. tétel
Süteményforma, 2 db rádli, 1 db szabó rádli
magyar, 20. sz. eleje, vaslemez, fa és réz
770. tétel
Lakat
Erdély, 17. sz., kovácsolt vas, működik
771. tétel
Mérőeszköz
magyar, 19. sz. vége, sárgaréz
772. tétel
Latkészlet, 5 db-os
magyar, 1874, bronz, 1db súly hiányzik
773. tétel
Ládalakat kulccsal, 3 db
magyar, 19. sz. vége, kovácsoltvas és lemez
774. tétel
Számzáras lakat, 3 db
Európa, 20. sz. eleje, vas és réz, működik
775. tétel
Számláló
Németország, 20. sz. eleje, vas és réz, "Schaeffer Budenberg Buckat Magdeburg" jelzéssel
776. tétel
Gyertyatartó
magyar, 19. sz. második fele, sárgaréz, állítható, hiányos
777. tétel
Borfokoló, 2 db
német, 1900 körül, esztergált fa tokban sárgaréz, Wagner felirattal
778. tétel
Piaci rugós mérleg
angol, 20. sz. eleje, réz és vas
779. tétel
Falusi (pedellus) csengő
magyar, 19. sz. vége, réz és esztergált fa
780. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
761-780
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS