232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
881-900
[901-920]
[921-928]
Talpas guzsaly
Kalotaszeg, 1943, faragott fa, ólom berakással
881. tétel
Talpas guzsaly
Kalotaszeg, 1885, faragott fa, vésett díszítéssel
882. tétel
Talpas guzsaly
Kalotaszeg, 20. sz. eleje, ólom berakással, díszített faragott fa
883. tétel
Guzsaly
Erdély, 19. sz. vége, faragott, vésett fa
884. tétel
Mángorló
Alföld, 1893, faragott fa, vésett díszítéssel, sérült
885. tétel
Tiloló
Alföld, 19. sz. második fele, vésett díszítésű fa, kovácsoltvas
886. tétel
Mángorló
Alföld, 1877, faragott, vésett fa
887. tétel
Guzsaly (Preila), 2 db
Dráva menti horvát, 19. sz. vége, faragott fa
888. tétel
Guzsaly, 2 db
Dráva menti horvát, 19. sz. vége, faragott fa, vésett díszítéssel
889. tétel
Vetélő, 3 db
Baranya megye, 19. sz. vége, faragott, vésett, spanyolozott fa
890. tétel
Csévélő, 1 db és 2 db csörgő
Kalotaszeg, 19. sz. vége, a csévélő 1878-as, "BJ" monogrammal, faragott, vésett fa
891. tétel
Sulykoló
Mohács, 19. sz. vége, faragott fa, vésett díszítéssel
892. tétel
Kékfestő készlet
Villány, 1900 körül, különböző profilált fa dúcok, négy fiókban, eredeti úti dobozban, össz.: 83 db
893. tétel
Mellény (bekecs)
Erdély, 20. sz. eleje, irha, hímzett díszítéssel
894. tétel
Guzsaly (Preila), 3 db
Dráva menti horvát, 19. sz. vége, faragott, vésett díszítésű fa
895. tétel
Mellény
Kalotaszeg, 20. sz. eleje, irha hímzett díszítéssel
896. tétel
Guzsaly, (Preila) 3 db
Dráva menti horvát, 19. sz. második fele, egyiken 1868-as datálás, faragott fa, vésett díszítéssel
897. tétel
Guzsaly
Erdély, 19. sz. vége, faragott fa, karcolt díszítéssel
898. tétel
Guzsaly
Erdély, 19. sz. vége, faragott fa, karcolt díszítéssel, repedt
899. tétel
Csempész "demizson"
magyar, 20. sz. eleje, fonott vessző, üveg nyakkal, alján nyitható fém lappal
900. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
881-900
[901-920]
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS