232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
901-920
[921-928]
Bunda
Nagyszeben, 1907, irha, szűr hímzésű és mókusprém díszítéssel
901. tétel
"Templomi" bunda
Erdélyi szász, 1883, hímzett díszítésű irha
902. tétel
Mellény
Torockó, 19. sz. vége, hímzett báránybőr, róka és vadmacska prémmel díszítve
903. tétel
Kancsó
Zemplén, 19. sz. második fele, méz színű hutaüveg
904. tétel
Kotyogós palack
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg, kis sérüléssel
905. tétel
Kancsó
Zemplén, 19. sz. második fele, türkizkék hutaüveg
906. tétel
Kotyogós üveg
Zemplén, 19. sz. vége, színtelen hutaüveg
907. tétel
Pálinka lopó, 2 db
Zemplén, 19. sz. második fele, színtelen és zöldes hutaüveg
908. tétel
Palack
Erdély, 19. sz. közepe, színtelen hutaüveg, csavaros ón kupakkal
909. tétel
Kancsó
Erdély, 19. sz. második fele, színtelen hutaüveg, üvegszálas díszítéssel, "Püspök Fürdői Emlék" felirattal
910. tétel
Palack
Erdély, 19. sz. közepe, színtelen hutaüveg, aranyozott díszítéssel, ón nyakkal
911. tétel
Fedeles patikaedény
Parád, 19. sz. közepe, tejüveg, felirata kopott
912. tétel
Kancsó
Porumbák, 18. sz. második fele, huta csontüveg, festése megkopott
913. tétel
Kancsó
Porumbák, 19. sz. eleje, fújt tejüveg, pecsétviasz színű üvegszál díszítéssel
914. tétel
Feszület
magyar, 19. sz., réz, sérült
915. tétel
Feszület
magyar, 19. sz. eleje, pácolt fa és öntött réz
916. tétel
Kereszt
magyar, 20. sz. eleje, fa, festett csont és réz
917. tétel
Szenteltvíztartó
magyar, 19. sz. közepe, öntött sárgaréz, vésett díszítéssel, sérült
918. tétel
Tót Biblia
Békés megye, 19. sz. második fele, bőr kötésben, préselt sárgaréz veretekkel
919. tétel
Szenteltvíztartó
osztrák, 19. sz. második fele, kalapált, ónozott vörösréz
920. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
901-920
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS