232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
Cigarettatartó
Alföld, 20. sz. eleje, faragott fa, fém díszítéssel
841. tétel
Tükrös (egyik része)
Somogy megye, 19. sz. második fele, faragott vésett fa, "ÉLJEN A HAZA" felirattal
842. tétel
Borotvatok
Dunántúl, 1865, faragott fa, karcolt díszítéssel
843. tétel
Borotvatok
Alföld, 1853, faragott csont rátétekkel, címer ábrázolással, karcolt díszítéssel, egy láb pótolt
844. tétel
Borotvatok
Baranya megye, 1841, faragott fa, vésett díszítéssel, hiányos
845. tétel
Borotvatok
Alföld, 20. sz. eleje, faragott, vésett fa
846. tétel
Borotvatok (tükrös)
Somogy megye, 19. sz. második fele, faragott fa, vésett díszítéssel
847. tétel
Gyalu
magyar, 1886, faragott fa, vésett díszítéssel
848. tétel
Gyalu
magyar, 1878, faragott fa, vésett díszítéssel
849. tétel
Gyalu
magyar, 1910, faragott fa, vésett díszítéssel
850. tétel
Kobaktök
Balkán, 20. sz. eleje, karcolt díszítésű dísztök
851. tétel
Vízhordó edény (kobak), 2 db
Somogy megye, 20. sz. első fele, karcolt díszítésű dísztök
852. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz. második fele, vésett és karcolt díszítésű szaru, hiányos
853. tétel
Víztartó kobak
Somogy megye, 20. sz. eleje, karcolt díszítésű dísztök
854. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz. eleje, vésett és karcolt díszítésű szaru, hiányos
855. tétel
Lőportartó
Erdély, 18. sz. második fele, vésett és karcolt díszítésű szaru, fa porzóval, kis sérüléssel
856. tétel
Bot
magyar, 20. sz. eleje, faragott fa, agancs fogóval
857. tétel
Borotvatok
Baranya megye, 1886, faragott fa, karcolt díszítéssel
858. tétel
Csontfaragvány, 2 db
Ószőny, 20. sz. eleje, faragott csont, 67 és 69 "alakos", egyik sérült
859. tétel
Faragókés és kacsoló
Alföld, 19. sz. második fele, egyik nyele ónberakással díszített, sérült
860. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
841-860
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS