232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
801-820
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
Ostyasütő
magyar, 1907, kovácsoltvas, "IHS" vésettel
801. tétel
Ostyasütő
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas
802. tétel
Ostyasütő
Erdély, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, vésett díszítéssel és monogrammal
803. tétel
Ostyasütő
Alföld, 1946, kovácsoltvas, "Emlékül Aranka Sándor 1946" felirattal, vésett díszítéssel
804. tétel
Bányász lámpa
magyar, 19. sz. vége, kovácsoltvas és vaslemez
805. tétel
Bányászlámpa
Erdély, 19. sz. második fele, kovácsoltvas és vaslemez
806. tétel
Kaszakő tartó, 2 db
Erdély, 19. sz. második fele, faragott fa és szaru
807. tétel
Pásztorkürt, 2 db
Alföld, 19. sz. második fele, szaru, karcolt díszítéssel
808. tétel
Béklyó
magyar, 19. sz. második fele, kovácsoltvas, kulcs hiányzik
809. tétel
Vadászkés
magyar, 20. sz. eleje, csont nyél, acél penge
810. tétel
Csengő és 2 db kolomp
Alföld, 19. sz. vége, kovácsoltvas és réz, bőr szíjjal és réz csattal, vésett díszítéssel
811. tétel
Csengő
magyar, 19. sz. vége, bronz, bőrszíjon, bronz csattal
812. tétel
Kolomp, 5 db
Alföld, 20. sz. eleje, kovácsoltvas, hiányos
813. tétel
Csutora
Alföld, 19. sz. vége, fa test, bőr borítással, rátétekkel, réz szegecsekkel, sérült, hiányos
814. tétel
Vadásztáska és lőportartó
magyar, 19. sz. vége, préselt díszítésű bőr és csont "Rados József" felirattal, sérült
815. tétel
Csutora
Alföld, 19. sz. vége, fa testen bőr borítással, rátétekkel, réz szegecsekkel, sérült, hiányos
816. tétel
Karikás ostor és 3 db-os pásztorkészség
Hortobágy, 1955 (1907 és 1946-os évszámmal), fém berakásos faragott fa, fonott bőr és csont
817. tétel
Hortobágyi ruhadísz gyűjtemény, 25 db
üvegezett keretben, 18-19. sz.-i réz és csont tárgyak
818. tétel
Lószerszám, 3 db
Alföld, 19. sz. vége, bőr és réz
819. tétel
Pásztor felszerelése (karikás ostor, bot, táska)
Nógrád megye, 20. sz. eleje, fémmel díszített bőr táska, faragott bot és ostornyél, ólom berakással díszítve, ostor: 240 cm, bot: 122 cm, táska: 20*30 cm
820. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
801-820
[821-840]
[841-860]
[861-880]
[881-900]
[901-920]
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS