232. Néprajzi tárgyak
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
861-880
[881-900]
[901-920]
[921-928]
Borotvatok borotvával (2 db) és 1 db fenő
Baranya, 19. sz. vége, faragott fa, bőr
861. tétel
Sótartó
Somogy megye, karcolt díszítésű szaru, fa talppal és tetővel, törött
862. tétel
Sótartó
Somogy megye, 19. sz. második fele, szaru, karcolt díszítéssel, fa szerelékkel
863. tétel
Sótartó
Somogy megye, 19. sz. vége, szaru, karcolt díszítéssel, fa tetővel, hiányos, sérült
864. tétel
Cigarettatartó
orosz, hadifogoly munka, 1916, faragott díszítésű fa, sérült
865. tétel
Gyufatartó
Nógrád, 1884, faragott fa, karcolt díszítéssel
866. tétel
Sótartó
Somogy megye, 20. sz. első fele, spanyolozott, vésett díszítésű szaru
867. tétel
Ivócsanak, 2 db
Alföld, 20. sz. első fele, faragott fa
868. tétel
Ivócsanak, 3 db
Nógrád megye, 19. sz. második fele, faragott gyümölcsfa, egyiken kis sérülés
869. tétel
Mézesbáb forma
Ausztria, 1792, a Mariahilf-i kegykép ábrázolásával, faragott gyümölcsfa
870. tétel
Mézesbáb forma
Dunántúl, 20. sz. eleje, faragott fa
871. tétel
Mézesbáb forma
Debrecen, 20. sz. eleje, faragott fa
872. tétel
Mézesbáb és vaj forma
Debrecen, 19. sz. második fele, faragott vésett fa
873. tétel
Mézesbáb forma (kétoldalas)
Dunántúl, 19. sz. vége, faragott fa
874. tétel
Mézesbáb forma
875. tétel
Mézesbáb forma
Debrecen, 19. sz. második fele, faragott, vésett fa, "Szenyes Ferencz Debrecenben" felirattal
876. tétel
Mézesbáb forma
Dunántúl, 19. sz. közepe, faragott fa
877. tétel
Mézesbáb forma
878. tétel
Guzsaly
Erdély, 19. sz. vége, faragott vésett fa, repedt
879. tétel
Talpas guzsaly
Kalotaszeg, 20. sz. eleje, faragott, karcolt díszítésű fa, választóvízzel színezett
880. tétel
[401-420]
[421-440]
[441-460]
[461-480]
[481-500]
[501-520]
[521-540]
[541-560]
[561-580]
[581-600]
[601-620]
[621-640]
[641-660]
[661-680]
[681-700]
[701-720]
[721-740]
[741-760]
[761-780]
[781-800]
[801-820]
[821-840]
[841-860]
861-880
[881-900]
[901-920]
[921-928]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS