Alabárd
Közép-Európa, 17. sz. kovácsoltvas, fa nyél kiegészítés
841. tétel
Alabárd
Közép-Európa, 17. sz. kovácsoltvas, mesterjeggyel, fa nyél kiegészítés, kis sérüléssel
842. tétel
Tiszti partizán alabárd
Közép-Európa, 18. sz. kovácsoltvas, fa nyél kiegészítés
843. tétel
Tiszti partizán alabárd
844. tétel
Tiszti partizán alabárd
Közép-Európa, 18. sz. kovácsoltvas, fa nyél pántolással kiegészítve
845. tétel
Kard
német vagy francia, 17. sz. kovácsoltvas, áttört hárító lemezekkel, markolatán sodort drótszállal, bordázott markolatgombbal
846. tétel
Kard
francia(?), 18. sz., acél penge, tűzaranyozott bronz hárító lemezeken és végdíszén gazdag növényi ornamentika, delfinfejes fogó, csont markolat, repedt
847. tétel
Vadászkard
osztrák vagy német, 17. sz. kovácsoltvas, pengén bélyegzett mesterjegy, kagyló alakú hárító lemezzel, bőr markolat sodort drótszál díszítéssel
848. tétel
Bányászbárd
17.sz. kovácsoltvas fej, "CK" mesterjeggyel, feketére pácolt, pótolt fa nyélen csontberakásos díszítés és I. Augustus portréja
Családi címer, 2 db
német, 20. sz. eleje, Raimund Lichteneckert, emlékszöveggel, tus, tempera, papír
853. tétel
Emléklap
Pozsony, 1903, evangélikus esperes laudációja 25 éves évfordulójára, egy nyomtatott és egy kézírásos lap, sárgaréz és zománc díszes bőrkötésben
854. tétel
Díszdoboz
osztrák, 19. sz. vége, fenyőfa alapon sárgaréz, ón, csont, mahagóni és jávorfa intarziával, belsejében bársony borítással, 1 db kulcs, sérült
855. tétel
Fotóalbum
856. tétel
Asztali tükör
francia, 19. sz. vége, öntött sárgaréz, csiszolt tükörrel, kétoldalt gyertyatartókkal
857. tétel
Bútordísz (4db)
német, 1800 körül, faragott fa, Léda a hattyúval és Apolló ábrázolással, sérült
858. tétel
Fekete párduc
angol, 1920 körül, mázas fehércserép, jelezve az alján, masszába nyomott koronás UB jellel
859. tétel
Aquamanile
német, 19. sz. második fele, öntött bronz, vésett díszítéssel