Váza pár
Schütz Cilli, 20. sz. eleje, mázas fajansz, jelezve az alján: masszába nyomott Schütz Cilli jel, plasztikus virágdíszekkel, kakasfejes fülekkel, sérült
941. tétel
Asztalközép
Eichwald, 1880-90 körül, festett, aranyozott fajansz, jelezve az alján, masszába nyomott Eichwald jelzettel, sérült
942. tétel
Dísztál
943. tétel
Teáskészlet, 2 személyes
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, talpán máz alatti kék TJM családi jelzettel és 4255, 4377-es formaszámmal, össz.: 5 db
944. tétel
Dísztányér pár
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, színes bambusz dekorral, masszába nyomott "Z.W.Pécs" és kék TJM családi jelzettel, egyik kopott
945. tétel
Váza
946. tétel
Petróleumlámpa - test
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, négy oldalon kettős falú,áttört díszítéssel, bronz szerelékkel, talpán karcolt 483-as számmal
947. tétel
Kaspó
Pest, Fischer Emil, 1890 körül, festett, aranyozott, áttört peremű porcelánfajansz, talpánkoronás, arany színű F. E. és Made in Hungary jelzet, festőszám: 6507, D: 427 jelzettel
948. tétel
Süteményes készlet, 5 db-os
Villeroy and Boch 1900 körül, mázas áttört fajansz, plasztikus gyöngyvirág díszítéssel, jelezve az alján masszába nyomott VBS jellel és II.32
949. tétel
Vázapár
950. tétel
Kaspó
951. tétel
Váza
Zsolnay gyár, Pécs, 1890 körül, festett fehércserép, talpán máz alatti kék TJM családijelzet és 448-as formaszám
952. tétel
Váza pár
953. tétel
Díszkancsó
Zsolnay gyár, Pécs, 1880 körül, Zsolnay Júlia dekorterv, festett,aranyozott porcelánfajansz, talpán máz alatti kék TJM családi jelzet,gyári bélyegzés és 419-es formaszám
954. tétel
Velencei karneváli figura
olasz (?), 1900 körül, mázas fajansz, kis sérülésekkel, jelzés nélkül
955. tétel
Fedeles tányér
Holics (?), 19. sz. első fele, mázaskeménycserép, áttört díszítéssel,jelzett az alján, nem összetartozó,sérült
956. tétel
Madonna a gyermekkel
német, Hummel, 20. sz. első fele, mázas porcelánfajansz, talpán HM 9/1 jelzettel és 59-es formaszámmal, sérült
957. tétel
Madonna
német, Hummel, 20. sz. első fele, fehérmázas porcelánfajansz, talpon masszábanyomott "MI Hummel" jelzettel, 1935-1949 közötti gyári jellel, apró mázhibával
958. tétel
Asztali lámpa
német, 20. sz. első fele, plasztikus díszítésű porcelán test, fém szerelékkel, burával
959. tétel
Tintatartó
német, 1900 körül, festett fajansz, máz alatti kék, koronás jelzetés 1157-es formaszám, színtelen üvegbetétekkel, egyik fedél restaurált, kis sérüléssel