Tükör
osztrák, 1820 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, tusfestett díszítéssel, tükör pótolt, 236*105 cm
1501. tétel
Kandalló óra konzollal
1502. tétel
Íróasztal
1503. tétel
Konzolasztal
magyar, 19. sz. vége, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált lábazaton, szétnyitható asztallapján filc rátéttel, 81*85*41,5 cm, asztallap szétnyitva d: 83,5 cm
1504. tétel
Radiátor díszburkolat
osztrák, 1900 körül, fenyőfa alapon cseresznyefa borítással, öntött sárgaréz veretekkel, tetején a márványlap sérült, 129*150*50 cm
1505. tétel
Női íróasztal
1506. tétel
Posztamens
magyar, 20. sz. első fele, esztergált, faragott fa, sérült, m: 85 cm
1507. tétel
Kétajtós ruhásszekrény
német, 19. sz. második fele, tömör tölgyfa, faragott díszítéssel, jávorfa és paliszander csillagintarziával, kis sérülésekkel, 210*152*70 cm
1508. tétel
Sakkasztal
magyar, 20. sz. eleje, fenyőfa alapon diófa és mahagóni borítással, kihúzható lapok és fiók utólagos, felújított, 72*66*67 cm
1509. tétel
Könyvprés
német, 19. sz. második fele, faragott, pácolt tölgyfa, fiókos alsó résszel, 84,5*79,5*44,5 cm
1510. tétel
Szalongarnitúra, 3 db-os
magyar, 1910 körül, mahagóni színűre pácolt, hajlított, gőzölt bükkfa, kanapé: 81*126*47 cm, 2 db karszék: 81*61*50 cm
1511. tétel
Paraván
német, 1900 körül, tömör diófa, faragott díszítéssel, m: 165 cm
1512. tétel
Posztamens
magyar, 1910 körül, mahagóni színűre pácolt bükkfa, intarziás díszítéssel, sárgaréz veretekkel, m: 114 cm
1513. tétel
Szalongarnitúra, 6 db-os
1514. tétel
Karszék
Jacob & Joseph Kohn, 1900 körül, mahagóni színűre pácolt, hajlított és gőzölt bükkfa, jelzett a kávájában: J. & J. Kohn, 98*59*53 cm
1515. tétel
Zsúrkocsi
magyar, 1920 körül, mahagóni színűre pácolt bükkfa, sárgaréz fogantyúkkal, görgőkön, felújított, 72,5*70*45 cm
1516. tétel
Tálalószekrény
magyar, 1910 körül, tömör tölgyfa, csiszolt üvegbetétekkel, 170*70*35 cm
1517. tétel
Tálalószekrény
magyar, 1910 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, ajtaján gyöngyház berakással, csiszolt üvegekkel, márványlap sérült, 215*106*59 cm
1518. tétel
Varródoboz
osztrák, 1900 körül, mahagóni, fém pántokkal lépcsőzetesen nyíló, sárgaréz rátétekkel, kis sérüléssel, kulccsal zárható, 17,5*31*24,5 cm
1519. tétel
Tálalószekrény
osztrák, 1900 körül, mahagóni színűre pácolt tölgyfa, intarziás díszítéssel, csiszolt üvegbetétekkel, sárgaréz veretekkel, felújított, 191*175*52 cm