Fedeles díszváza
cseh, 19. sz. vége, festett, aranyozott porcelán, az alján máz alatti kék jellel, m: 44 cm
1701. tétel
Petróleum lámpa
Bécs, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, öntött bronz talpazattal, eredeti, tejüveg és homokfúvott lámpabúrákkal, m: 77 cm
1702. tétel
Díszváza
Sevres (?), 19. sz. vége, aranyozott, festett porcelán, réz szerelékkel, festésén "Léna" jelzéssel, m: 46,5 cm
1703. tétel
Gyertyatartó pár
Sevres, 19. sz. vége, festett porcelán, aranyozott réz talppal és szerelékkel, m: 28 cm
1704. tétel
Kakas
1705. tétel
Tintatartó
osztrák, 19. sz. második fele, festett, aranyozott porcelán, j.n., restaurált, 15*27*19 cm
1706. tétel
Asztali lámpa
Michael Powolny, 20. sz. eleje, mázas kerámia, jelezve az alján, masszába nyomott jellel, formaszám: 786, kerámia m: 32 cm; szerelékkel m: 63 cm
1707. tétel
Váza lámpatestté alakítva
Wiener Werkstätte, Wally Wieselthier (1895-1945), 1920 körül, mázas, égetett kerámia, fém szerelékkel, j. az alján "WW. Austria" jelzettel, kis sérülésekkel, m: 29 cm
1708. tétel
Tortatál
Fischer Ignácz, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott keménycserép, jelezve az alján: Fischer, Budapest, formaszám: 1130, d: 24 cm, m: 6,5 cm
1709. tétel
Asztali lámpa
Höchst, 19. sz. vége, festett porcelán, j. az alján, sérült, m: 34 cm; szerelékkel m: 76 cm
1710. tétel
Mosakodókészlet, 3 részes
magyar, 20. sz. eleje, festett, matricás keménycserép, jelezve az alján: Gránit, d: 42,5; m: 27 cm; d: 24 cm
1711. tétel
Kávéskészlet, 6 személyes
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett porcelánfajansz, az alján máz feletti kék TJM jellel, kis csorbulással, kanna: 24,5 cm, csésze: 4 cm, tányér: 10,5 cm
1712. tétel
Váza
Rosenthal, Fritz von Stockmayer, 1930 körül, "Ázsiai virág" motívum, festett, aranyozott porcelán, selyemfényű felülettel, m: 29,5 cm
1713. tétel
Süteményestál
Zsolnay-gyár, Pécs, 1870 körül, festett porcelánfajansz, az alján máz feletti kék TJM jellel és masszába nyomott Zsolnay Pécs jelzettel, formaszám: 369, d: 40,5 cm
1714. tétel
Kávéskészlet, 6 személyes
1715. tétel
Kávéscsésze, alj és süteményes tányér, 6 db
1716. tétel
Teáskanna
1717. tétel
Váza pár
Fischer Ignácz, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört rátétekkel, jelezve az alján máz feletti kék jellel, restaurált, kis sérüléssel, m: 14,5 cm
1718. tétel
Tányér pár
1719. tétel
Kancsó
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott fehércserép, áttört plasztikus díszekkel, az alján: TJM családi jelzettel, formaszám: 1373, m: 18 cm