Váza
1881. tétel
Tálca
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Magyar Ötvösművészeti Műhely készítőjel, hengerelt, ovális forma, kihajló, bordázott peremmel, 970 g; 46*33 cm
1882. tétel
Díszkulacs
1883. tétel
Kártyadoboz
Csehszlovákia, 1929-1940 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "FM" mesterjegy, elegáns, szögletes test mahagóni fa betétlapokkal és osztólemezekkel, Btto: 1102 g; 25*18*6 cm
1884. tétel
Evőeszközkészlet, 6 személyes
1885. tétel
Talpas kínáló
Prága, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, "HG" mesterjegy, fémnyomott test, eredeti üvegbetéttel, Ntto: 360 g; 20*17,5 cm
Tálca pár
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Taub Jenő mesterjegy, kerek, hengerelt lemez, trébelt, sodort peremdísszel, apró hibával, 1534 g; d: 34 cm
1888. tétel
Kancsó
1889. tétel
Szecessziós kínálótál
osztrák, 1900 körül, ezüstözött ón, csiszolt, köszörült üvegbetéttel, 12*39*17,5 cm
1890. tétel
Evőeszközkészlet, 12 személyes
1891. tétel
Teáskanna, 2 db
Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Schmidt Gyula és Lutz János mesterjegy, négy karéjos forma, izoláló csont gyűrűs fülek és tetődíszek, 1568 g; m: 17-18 cm
1892. tétel
Tál
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Taub Jenő mesterjegy, ovális, hengerelt lemez, kalapált, sodort peremdísszel, 434 g; 32*20,5*4,7 cm
1893. tétel
Rimon pár
lengyel?, 19. sz. vége, részben ezüstözött vörösréz, domborított, vésett, poncolt díszítéssel, talpakon héber felirattal, korabeli javításokkal, m: 35 cm
1894. tétel
Psumim tartó
orosz, 20. sz. eleje, 84 zlotnyikos ezüst, filigrán szálakból alakított, pikkelyes test, szemekben két apró türkizzel, 15,7 g; h: 8 cm
1895. tétel
Fésű
Győr?, 1800, 13 latos antik ezüst, Raab mesterjegy és Dávid csillagos bélyegzés, 43,1 g; h: 9,4 cm
1896. tétel
Kereplő
1897. tétel
Tóramutató
orosz, Szentpétervár(?), 1894, 84 zlotnyikos antik ezüst, "KE" mesterjegy cirill betűkkel, filigrán szálakból alakított pálca, 31 g; h: 13,5 cm
1898. tétel
Cukorcsipesz
Pest, 185(?), 13 latos antik ezüst, Goszmann György mesterjegy, összefogó gyűrűn vésett I. E. tulajdonosi monogrammal, Kőszeghy: Nr. 424, 543, 35 g; h: 11,4 cm
1899. tétel
Tóramutató