Borosüveg tartó
Lemberg, 1837, antik ezüst, "IGG" mesterjegy, bordázott és áttört kosarú talpazat alsó része nyitható, apró sérüléssel, 192 g; 6,5*13,5 cm
1821. tétel
Mustártartó
Fedeles serleg
1824. tétel
Szalvétatartó
Budapest, 1937-1966 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Horváth Henrik Budapest mesterjegy, áttört, domborított, öntött virágcsokros díszítéssel, 172 g; 15,5*12*4 cm
1825. tétel
Kaviár tartó
1826. tétel
Olaj - ecettartó
1827. tétel
Kosár
német, 19. sz. vége, 1888 utáni hold korona fémjel, 800 ezrelékes ezüst, áttört kosár, virágfüzéres díszítéssel, eredeti, színtelen üveg betéttel, Ntto: 255 g; m: 28,5 cm
1828. tétel
Tálca
1829. tétel
Gyertyatartó pár
Pest, 1866, 13 latos antik ezüst, "SI" mesterjegy, balluszteres szárak és talpperem trébelt, rózsás gyűrűkkel tagolva, egyik javított, 437 g; m: 26 cm
1830. tétel
Kávéskanna
1831. tétel
Asztalközép
1832. tétel
Tojástartó
magyar, 1800 körül, 13 latos antik ezüst, öblében aranyozott, "(J)N" mesterjegy, 43,8 g; m: 6,2 cm
1833. tétel
Kancsó pár
Pest, 1796, 13 latos antik ezüst, L évbetű, Franciszus Josephus Trautzl mesterjegy, sima testek, íves fülekkel, virágos tetődíszekkel, Kőszeghy: Nr. 391, 457, 475., 230 g; m: 9 cm
1834. tétel
Fűszertartó
Lemberg, 1806, 13 latos antik ezüst, öblében aranyozott, 1806-1807 közötti lembergi ezüst adóbélyegzővel és 1809-1810 közötti felülbélyegzéssel, "LMK" mesterjegy, 108,6 g; m: 8,8 cm
Szelence
német, 19. sz. vége, 1902-1937 közötti behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst, fedlapján öntött, domború neorokokó udvarlási jelenettel, 76,1 g; 7,7*5,7*1,2 cm
1837. tétel
Borkóstoló tálka
Augsburg, 18. sz., tűzaranyozott antik ezüst, Daniel Schäffler (1701-1787) mesterjegy, kihajló peremű talpon öblös tálka, kis sérüléssel, Rosenberg 3 Nr. 203, 801., 34,2 g; 2,6*8,2*5,7 cm
1838. tétel
Füles kínáló
1839. tétel
Olaj - ecettartó
francia, 19. sz. második fele, 1838 utáni fémjel, 950 ezrelékes ezüst, ívelt, hullámzó talplemez, barokkos díszítéssel, színtelen, csiszolt üveg kancsókkal, Ntto: 485 g; 31*23*13 cm