Lovaglópálca
osztrák, 20. sz. eleje, 1872-1922 közötti fémjel, 900 ezrelékes ezüst fogantyúval, "LT" mesterjegy, vésett, koronás K tulajdonosi jelzéssel, nád pálca, szíj hiány, sérült, h: 79 cm
1341. tétel
Lovaglópálca
osztrák, 19. sz. vége, faragott csont kutyafej, üveg szemekkel, fa nyél, prémgyűrű, szíj szerelék szakadt, h: 52 cm
1342. tétel
Női szipka
magyar, 20. sz. eleje, faragott tajtékkő, szaru szárral, eredeti dobozában, m: 6 cm
1343. tétel
Szipka
osztrák, 20. sz. eleje, zománcfestett szár, borostyán szopóka, eredeti dobozában, sérült, h: 9 cm
1344. tétel
Tajtékpipa
francia, 19. sz. vége, faragott tajtékkő, borostyán szopókával, eredeti dobozában, "J.F. Paris" felirattal, sérült, m: 7 cm
1345. tétel
Lovaglópálca
Pest (?), 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst fogantyúval, "FB" mesterjegy, vésett "Anti 1925" felirattal, bőr borítású szárral, szíj hiány, h: 70 cm
1346. tétel
Lovaglópálca
1347. tétel
Lovaglópálca
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 750 ezrelékes kis ezüst és 800 ezrelékes ezüst fogantyú és gyűrű, "J.T" mesterjegy, vésett HA monogrammal, bőrözött nád szárral, h: 79 cm
1348. tétel
Sétabot
Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst fogantyúval és gyűrűvel, "GL" mesterjegy, vésett, koronás "ES" tulajdonosi monogrammal, kis sérüléssel, h: 73 cm
1349. tétel
Tajtékpipa
magyar, 20. sz. eleje, faragott tajtékkő, borostyán szárral, szüreti jelenettel, eredeti dobozában, "Donáth Sándor Budapest" felirattal, h: 12,5 cm
1350. tétel
Pipa
osztrák, 20. sz. eleje, faragott fa, beszélgető vadászok ábrázolással, szaru szárral, kis sérüléssel, h: 14 cm
1351. tétel
Tajtékpipa
magyar, 20. sz. eleje, faragott tajtékkő, szaru szárral, eredeti dobozában, "Weisz S. fia Budapest Király ucza 3." felirattal, h: 14,5 cm
1352. tétel
Tál
magyar, 1900 körül, ón, szarvas ábrázolással, 59*35 cm
1353. tétel
Sétabot
1354. tétel
Tajtékpipa
1355. tétel
Pipa
osztrák, 20. sz. eleje, festett porcelán, "László Sarenkiewich Signalmeister 1914-1916" felirattal, meggyfa szárral, bakelit szerelékkel, későbbi kiegészítéssel, h: 77 cm
1356. tétel
Kindzsál
orosz, 1911, fa markolat, bőr borítású fa hüvely, réz szerelékkel, h: 65 cm
1357. tétel
Lándzsa és kindzsál
ládzsa: középkor, kindzsál: 19. sz., kovácsoltvas és bronz, h: 51-49 cm
1358. tétel
Lándzsa
Indonéz, 19. sz. eleje, kovácsoltvas, h: 52 cm
1359. tétel
Lándzsa, kard, tőrhegy és nyílvég
kovácsoltvas avar tőr, kard: római fegyver része, i. u. 2-3. sz, egyiken keleti írásjelekkel, fa lapon, h: 10-35,5 cm