Váza
Kína, 17. sz. közepe, festett porcelán, vitorlás ábrázolással, elefántos fülekkel, talpán visszadatált Cheng-hua jelzettel, m: 29 cm
1381. tétel
Tányér
Kína, 17. sz. vége, Kangxi, festett, aranyozott porcelán, aranyozással, d: 23 cm
1382. tétel
Ékszertartó szekrényke
Japán, 19. sz. vége, lakkfestett fa, aranyozott díszítéssel, réz fogantyúkkal és saroklemezekkel, sérült, hiányos, 36*30*14 cm
1383. tétel
Füstölő
Kína, 20. sz. első fele, öntött sárgaréz, plasztikus sárkány alakú fülekkel, Fo oroszlán lábakon és fedéldísszel, m: 34 cm
1384. tétel
Dísztányér
Kína, 19. sz. első fele, "famille verte", festett, aranyozott porcelán, főnixpárral díszítve, talpán hajszálrepedéssel, d: 33 cm
1385. tétel
Dísztál
Kína, 18. sz. második fele, Qian-Long (1736-1795) periódus, exportra gyártott festett, aranyozott porcelán, restaurált, d: 33 cm
1386. tétel
Díszváza
Kína, 20. sz. első fele, festett, aranyozott porcelán, "famille rose" dekorral, vörös esősárkányokkal díszítve, bronz talpazattal, sérült, m: 41 cm
1387. tétel
Díszváza
Kína, 20. sz. első fele, festett, aranyozott porcelán, "famille rose" dekorral, vörös esősárkányokkal díszítve, bronz talpazattal, sérült, m: 40,5 cm
1388. tétel
Dísztányér
Kína, 19. sz. közepe, festett porcelán, "famille rose" dekorral, fényes aranyozással, d: 22 cm
1389. tétel
Kalapállvány
Kína, 19. sz. második fele, magas zománcfestett díszítésű áttört porcelán, talpán pecsételt Tongzhi császári műhely jel (1865-1875) és a testen készítői szignó, sérült, m: 29 cm
1390. tétel
Tekercskép
Japán, 1900 körül, színes tus selymen, j.j.l., gésa alakjával díszítve, alsó pálca csiszolt csont, 190*40,5 cm
1391. tétel
Hímzés, 2 db
Kína, 19. sz. második fele, selyem alapon színes hímzés és fémszálas láncöltés, sérült, 62,5*33,5 cm; 70*32 cm
1392. tétel
Váza
Kína, 1960 körül, festett porcelán, gazdag madaras és virágos díszítéssel, fényes aranyozással, apró felületi hibával, m: 157 cm
1393. tétel
Tál
Japán, 19. sz. utolsó negyede, Meiji-kor (1868-1908), festett, aranyozott, satsuma stílusú kőcserép, alján festett jelzéssel, a Megvilágosodottak ábrázolásával, 7*18,5 cm
1394. tétel
Főúr
Japán, 17. századi könyvlap, fametszet, rizspapír, jelzett, 205*150 mm
1395. tétel
Lámpa test
Japán, 19. sz. vége, Meiji-kor (1868-1908), festett, aranyozott, satsuma stílusú kőcserép, udvari bölcsek ábrázolásokkal, öntött bronz szerelékkel és talppal, m: 47 cm
1396. tétel
Asztalközép
Japán, 1900 körül, Meiji-kor (1868-1908), festett, aranyozott, satsuma stílusú kőcserép, bölcsek alakjával, sárgaréz szerelékkel, sárkánydíszes fülekkel, 17,5*45,5*34,5 cm
1397. tétel
Fuji
Katsushika Hokusai (1760-1849), színes fametszet, papír, jelzett, kis sérüléssel, 255*370 mm
1398. tétel
A 100 költemény sorozatból
1399. tétel
Folyóparton
Katsushika Hokusai (1760-1849), színes fametszet, papír, és j.l., jelzett, 376*260 mm