Teáskészlet, 6 személyes
Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, rátétes díszítéssel, faromszám: 840, benyomott Zsolnay Pécs és TJM családi jelzés, 14 db-os, d: 16 cm; m: 17 cm
1721. tétel
Díszkancsó
Fischer József, Budapest, 1890 körül, festett, áttört fehércserép, m: 35 cm
1722. tétel
Talpas kínáló
1723. tétel
Kaspó
1724. tétel
Posztamens kaspóval
1725. tétel
Posztamens kaspóval
Fischer Ignácz, 1880 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, sárgaréz szerelékkel, restaurált, m: 97 cm; d: 37 cm
1726. tétel
Gyertyatartó
Fischer Ignácz, Budapest, 1870-80 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, bronz szerelékkel, jelzett az alján: máz alatti, kék Fischer I. Budapest, formaszám: 1472, m: 62 cm
1727. tétel
Posztamens kaspóval
1728. tétel
Kaspó
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett aranyozott porcelánfajansz, formaszám: 1084, jelezve az alján családi jel, hajszálrepedt, kis mázhiba, m: 20 cm
1729. tétel
Dísztál
Fischer Ignácz, Budapest, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelezve az alján: "Festette Sheimer Henrick 1885, Budapest", d: 32,5 cm
1730. tétel
Dísztál
Fischer Ignácz, Budapest, 1870 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelezve az alján: Fischer I. Budapest, formaszám: 365, d: 39,5 cm
1731. tétel
Váza
Fischer Ignácz, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott porcelánfajansz, jelezve az alján Fischer I. Budapest, formaszám: 384, kis sérüléssel, m: 30 cm
1732. tétel
Vázapár
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott mázas fehércserép, formaszám: 483, jelezve az alján: benyomott Zsolnay Pécs és a családi jel, m: 39,5 cm
1733. tétel
Kaspó
Fischer Ignácz, Budapest, 19. sz. vége, festett aranyozott fehércserép, réz szerelékkel, j. alján: Fischer I., m: 20,5 cm
1734. tétel
Díszváza
Fischer Ignácz, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, jelezve az alján: Fischer I. Budapest, masszába nyomott, formaszám 720, restaurált, m: 42,5 cm
1735. tétel
Petróleumlámpa
Fischer Ignácz, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott keménycserép, bronz szerelékkel, üvegbetét pótolt, m: 40 cm
1736. tétel
Díszváza
Fischer Ignácz, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott keménycserép, bronz szerelékkel, m: 24 cm
1737. tétel
Kínálótál
Zsolnay-gyár, Pécs, 1870 körül, festett, áttört keménycserép, jelezve az alján: masszába nyomott Made in Austria-Hungaria, Zsolnay, Pécs, formaszám: 3851, 49,5*31 cm
1738. tétel
Talpas kínáló
1739. tétel
Vázapár
Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, rátétes díszítésű, festett, aranyozott mázas fehércserép, restaurált, m: 27,5 cm