Dísztányér
1741. tétel
Falitál
1742. tétel
Posztamens
Zsolnay-gyár, Pécs, 19. sz. vége, festett, aranyozott, áttört porcelánfajansz, az alján máz feletti, kék jelzéssel, a testvérek jelével, formaszám: 7833, kis csorbulással, m: 70 cm
1743. tétel
Kaspó
cseh(?), 1900 körül, festett fajansz, kis sérüléssel, j.n., Proveniancia: Osváth Júlia operaénekesnő hagyatékából, m: 26 cm; d: 32 cm
1744. tétel
Menyecske
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, ökörvérmázas fehércserép, jelezve az alján: pecsétviasz színű domború körpecsét, formaszám: 8619, apró sérüléssel, m: 42 cm
1745. tétel
Váza
1746. tétel
Tálka
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, fekete alapmázon eozinmázas, perzsa mintás fehércserép, j. az alján: domború körpecsét, d: 19,2 cm
1747. tétel
Pulyka
Zsolnay-gyár, Pécs, 1920 körül, eozinmázas porcelánfajansz, talpán festett öttornyos jellel, m: 10 cm
1748. tétel
Hamuzó
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, folyatott mázas porcelánfajansz, fémes, színjátszóan savmaratott felülettel, talpán festett öttemplom jellel, m: 7,5 cm
1749. tétel
Kakas és tyúk
Zsolnay-gyár, Pécs, 1920 körül, festett, folyatott mázas porcelánfajansz, fémesen savmaratott felülettel, talpán aranyozott öttornyos jellel, Made in Hungary, kis sérüléssel, m: 13,5 cm
Hajtartó (?) tálka