222. Művészeti tárgyak, ezüstök és ékszerek
[1201-1220]
[1221-1240]
[1241-1260]
[1261-1280]
[1281-1300]
[1301-1320]
[1321-1340]
[1341-1360]
[1361-1380]
[1381-1400]
[1401-1420]
[1421-1440]
[1441-1460]
[1461-1480]
[1481-1500]
[1501-1520]
[1521-1540]
[1541-1560]
1561-1580
[1581-1600]
[1601-1620]
[1621-1640]
[1641-1660]
[1661-1680]
[1681-1700]
[1701-1720]
[1721-1740]
[1741-1760]
[1761-1780]
[1781-1800]
[1801-1820]
[1821-1840]
[1841-1860]
[1861-1880]
[1881-1900]
[1901-1920]
[1921-1940]
[1941-1960]
[1961-1980]
[1981-2000]
[2001-2020]
[2021-2040]
[2041-2060]
Karácsonyfadísz, 36 db
19. sz. vége, 20. sz. eleje, üveg, fémszál, karton, papír, gyöngy, kis sérülésekkel, h: 26,5-5,5 cm
1561. tétel
Sétapálca tartó állvány
magyar, 20. sz. első fele, mahagóni színűre pácolt diófa és bükkfa, esztergált díszítéssel, 66*66*24 cm
1562. tétel
Varróasztalka
magyar, 19. sz. vége, aranyozott, lakkfestett fa, esztergált lábazaton, fiójkában rekeszekkel, belsejében tükör hiányzik, sérült, 80*54*41 cm
1563. tétel
Palást
magyar, 19. sz. vége, fémszálas hímzés, 283*136 cm
1564. tétel
Anatóliai "Ghördesz imaszőnyeg"
1900 körül, gördesz csomózás, egyenletesen kopott, 165*122 cm
1565. tétel
Perzsa "Iszhafán" szőnyeg
20. sz. eleje, szenné csomózás, 220*135 cm
1566. tétel
Terítő
Balkán, 19. sz. vége, bársony alapon fémszálas díszítéssel, 54*97 cm
1567. tétel
Türkmén "Tekke" szőnyeg
20. sz. eleje, szenné csomózás, 180*128 cm
1568. tétel
Türkmén "Yomud Engsi" sátorajtó takaró
1900 körül, gördesz csomózás, 150*120 cm
1569. tétel
Türkmén "Ersari" torba
1900 körül, gördesz csomózás, kis sérüléssel, 53*140 cm
1570. tétel
Türkmén "Yomud Dyrnak" főszőnyeg
1880 körül, szenné csomózás, egyenletesen kopott, 310*170 cm
1571. tétel
Kaukázusi "Fachralo" szőnyeg
19. sz. vége, gördesz csomózás, sérült, 172*121 cm
1572. tétel
Kaukázusi "Kazak" szőnyeg
1880 körül, gördesz csomózás, kopásokkal, sérült, 190*95 cm
1573. tétel
Kaukázusi "Medalionos Szumák" szőnyeg
20. sz. első fele, 188*146 cm
1574. tétel
Kaukázusi "Lezgisztán" szőnyeg
1900 körül, gördesz csomózás, sérült, végén hiányos, 211*108 cm
1575. tétel
Kaukázusi "Kazak" szőnyeg
datált: 1889, gördesz csomózás, kis javítással, 224*110 cm
1576. tétel
Iráni "Kaskai Shiraz" szőnyeg
20. sz. eleje, szenné csomózás, helyenként kopott, Proveniencia: Osváth Júlia operaénekesnő hagyatékából, 292*180 cm
1577. tétel
Iráni "Kaskai Shiraz" szőnyeg
1900 körül, szenné csomózás, egyenletesen kopott, Proveniencia: Osváth Júlia operaénekesnő hagyatékából, 325*202 cm
1578. tétel
Türkmén "Ersari" torba
20. sz. eleje, gördesz csomózás, 41*165,5 cm
1579. tétel
Perzsa "Tebriz" szőnyeg
1900 körül, szenné csomózás, 310*240 cm
1580. tétel
[1201-1220]
[1221-1240]
[1241-1260]
[1261-1280]
[1281-1300]
[1301-1320]
[1321-1340]
[1341-1360]
[1361-1380]
[1381-1400]
[1401-1420]
[1421-1440]
[1441-1460]
[1461-1480]
[1481-1500]
[1501-1520]
[1521-1540]
[1541-1560]
1561-1580
[1581-1600]
[1601-1620]
[1621-1640]
[1641-1660]
[1661-1680]
[1681-1700]
[1701-1720]
[1721-1740]
[1741-1760]
[1761-1780]
[1781-1800]
[1801-1820]
[1821-1840]
[1841-1860]
[1861-1880]
[1881-1900]
[1901-1920]
[1921-1940]
[1941-1960]
[1961-1980]
[1981-2000]
[2001-2020]
[2021-2040]
[2041-2060]
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS
RESTAURÁLÁS